Επιστροφή στις νίκες για τη Μέλισσα

Με 2-1 επέστρεψε στις νίκες η Μέλισσα, κόντρα στο Δία.

Στις νίκες επέστρεψε η Μέλισσα, που επικράτησε του αξιόμαχου Δία, στο Γλυκόριζο, με 2-1. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γκολ στο πρώτο μέρος, σε καίρια χρονικά σημεία, παίρνοντας σαφές προβάδισμα, με το Δία να προσπαθεί στο δεύτερο μέρος να πάρει κάτι από το ματς χωρίς αποτέλεσμα. Μόλις στο 4ο λεπτό, η Μέλισσα άνοιξε το σκορ, όταν ο Σπύρου βρήκε στην πλάτη της άμυνας το Δράκο, εκείνος σούταρε στο τετ α τετ με τον Γκουσάιλα στο δοκάρι, όμως ο Αλέξανδρος Κούσης στην επαναφορά έγραψε από κοντά το 1-0. Οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος, και είχαν με κάποια σουτ κυρίως έξω από την περιοχή τη δυνατότητα να σκοράρουν, κάτι που συνέβη στο 43ο λεπτό, όταν ο Τσιάτσος εκτέλεσε κόρνερ, και ο Δράκος ξεχασμένος στην καρδιά της άμυνας, έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-0.

Στην επανάληψη, ο Δίας προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και τα κατάφερε στο 58ο λεπτό, όταν από γύρισμα του Μαλτέζου, ο Νικολάου δεν έκανε κοντρόλ, και ο Μπολιεράκης που καραδοκούσε έσπρωξε απλά την μπάλα στην κενή εστία, γράφοντας το 2-1. Η Μέλισσα προσπάθησε να ανακτήσει το προβάδισμα δύο τερμάτων και είχε στο 64' καλό σουτ του Δράκου που έφυγε άουτ, όπως επίσης και στο 76' μεγάλη ευκαιρία με το Στασινούλα, να βρίσκεται εντελώς μόνος στην περιοχή, απέναντι στο Γκουσάιλα, όμως να μην το αντιλαμβάνεται και να σουτάρει βιαστικά άστοχα. Ο Δίας ανέβηκε στο γήπεδο, και στο 86ο λεπτό, σε μία φάση που ο Γκουσάιλα ήταν μακριά από την εστία, ο Στασινούλας πλάσαρε σε κενή εστία από το κέντρο όμως η μπάλα έφυγε εκτός. Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να "κλέψουν" το βαθμό στις καθυστερήσεις, όμως ο Μπολιεράκης που βρέθηκε μόνος στην περιοχή μετά από γέμισμα, δεν έκανε κοντρόλ, και το 2-1 παρέμεινε.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Σκαμπαρδώνης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Μπέκας (63' Σαγάνης), Μαλτέζος (74' Ζάχος), Κοσταντίνι, Κούσης Απ. (66' Σταμούλης), Μπόκος, Πάνος, Τσιάτσος, Δράκος, Σπύρου, Κούσης Αλ. (22' λ.τρ. Στασινούλας)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Κώστας (63' Ματσούκας), Μπούκας, Τσιώλης, Σίμος, Στέργιος, Μούστο, Τσιτώνης (63' Παπαστάθης), Μίκροβας, Χίσο, Μπολιεράκης