Επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα, κόντρα στο Δία

Στις νίκες επέστρεψε η Δόξα, μετά από δύο αγωνιστικές, επικρατώντας του Δία, με 0-3.

Μετά από δύο αγωνιστικές μακριά από τη νίκη, η Δόξα κατάφερε να επικρατήσει του Δία, με 0-3, με τους γηπεδούχους να μην έχουν την ανάλογη συνέχεια, μετά το σπουδαίο "διπλό" της προηγούμενης αγωνιστικής, κόντρα στην ΑΕΚΠ. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς, όταν στο 5', ο Μπασιούκας εκτέλεσε κόρνερ, και ο Οικονόμου, με κεφαλιά, έγραψε το 0-1. Η Δόξα ήταν ξεκάθαρα πιο επικίνδυνη επιθετικά, και στο 15ο λεπτό, είχε ένα σουτ του Σιλιόγκα, που σταμάτησε στον Γκουσάιλα. Στο 24ο λεπτό, Μπασιούκας και Σιλιόγκας συνδυάστηκαν ωραία, όμως το πλασέ του πρώτου έφυγε άουτ. Στην τελευταία φάση πριν την ανάπαυλα, ο Μπιθυκούκης σούταρε δυνατά, όμως ο Γκουσάιλα, μπλόκαρε σταθερά.

Στην επανάληψη, η Δόξα έψαξε ένα γκολ για να πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης, και το βρήκε στο 60ο λεπτό, όταν ο Μπασιούκας έκανε μία από τις ατομικές ενέργειες που συνηθίζει, και απέναντι από τον Γκουσάιλα, έργαψε με πολύ ωραίο γκολ, το 0-2. Στο 83ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν τη νίκη τους, όταν ο Παπαλάμπρης βρήκε κάθετα το Σιλιόγκα, που ανατράπηκε από τον Γκουσάιλα, κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και ευστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3 για την ομάδα του. Ο Δίαις προσπάθησε να βρει έστω το γκολ της τιμής στα τελευταία λεπτά, όμως ο Παππάς είχε απάντηση στα σουτ των Κοξιά και Μίκροβα, με το 0-3 να παραμένει.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Πολύζος Κωνσταντίνος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Σίμος Ν., Κακάβας, Βασιλάκης, Τσιώλης, Στέργιος, Κανελλόπουλος, Παραλίκας (71' Δοσούλας), Μίκροβας, Καϋμενάκης, Κοξιάς

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Παππάς, Αράπης, Πατσαβούρας, Μάρκος (79' Θανάσης), Κάλλιας, Τυρολόγος, Μπιθυκούκης (69' Παπαλάμπρης), Οικονόμου (85' Νούτσος), Τσιάτσος (69' Βελαέτης), Μπασιούκας (85' Χριστοφόρου), Σιλιόγκας