Επιστροφή στις νίκες για το Δία

Επέστρεψε στις επιτυχίες ο Δίας, επικρατώντας στην έδρα της Αγ. Παρασκευής με 1-2.

Νέα νίκη για το Δία, που βρίσκεται σταθερά σε πορεία μπαράζ, σε αντίθεση με την Ολυμπιάδα, που παρά το εξαιρετικό της ξεκίνημα, με 4 νίκες σε ισάριθμα ματς, γνώρισε για τρίτη συνεχόμενη φορά την ήττα, χάνοντας έδαφος στη μάχη της πεντάδας. Οι φιλοξενούμενοι στο χτεσινό παιχνίδι, άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό, όταν ο Γεώργος σούταρε, με το Λάμπρου να το νικά σε πρώτο χρόνο, όμως στην επαναφορά έγινε κάτοχος της μπάλας ο Κωλέτσος, και από κοντά έγραψε το 0-1. Στο 50ο λεπτό, ο Δίας είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως η εκτέλεση φάουλ του Gusaila σταμάτησε στο δοκάρι. Τελικά, το 0-2 ήρθε στο 70ο λεπτό, όταν ο νεαρός Μίκροβας, με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας ισχυρό προβάδισμα νίκης στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν με τον Κούση, που είχε κεφαλιά στο δοκάρι, και τελικά μείωσαν λίγο αργότερα, με τον Παχούλα να γράφει το 1-2 με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ρυθμός ανέβηκε με τις δύο ομάδες να έχουν φάσεις, ο μεν Δίας για να καθαρίσει την υπόθεση νίκη, η δε Ολυμπιάδα για να πάρει τον πολύτιμο βαθμό, ωστόσο καμία από τις δύο δεν ευτύχησε να σκοράρει, με το 1-2 να παραμένει, και το Δία να φεύγει με το σημαντικό "διπλό" εκτός έδρας.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Τράμπας Θωμάς

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Πάνου) : Λάμπρου, Δήμος (71' Σταμούλης), Ντασκαγιάννης (46' Ρώιμπας), Λεκάνης, Παχούλας, Ντανάι (65' Μερκάι), Βέτσιος, Δήμος Β., Κούσης, Τζελιλάι Λ., Μπλλόκου (46' Μουσαβερές)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Σίμος Χ. (78' Μπολιεράκης), Μπεκιάρης (80' Λύκκας), Βασιλάκης, Gusaila, Σίμος Ν., Μίκροβας, Θεοδώρου, Γεώργος (90' Μπούκας), Μούστο, Κωλέτσος (71' Ρούμπος)