Επικράτησε του Αχιλλέα η Νίκη

Σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Μιχάλη Κολιογιάννη, η Νίκη επικράτησε του Αχιλλέα με 1-0.

Σε ακόμη ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από τραυματισμό ποδοσφαιριστή, η Νίκη Καλαμιάς επικράτησε του Αχιλλέα με σκορ 1-0. Στο 2ο λεπτό, ο Μπακοχρήστος είχε ένα καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ, ενώ λίγο αργότερα ο Κολιογιάννης είχε σουτ που έφυγε λίγο άουτ. Ένα λεπτό μετά, ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Βούλγαρη για τους φιλοξενούμενους, για να φτάσουμε στο 30ο λεπτό, όταν ήρθε το γκολ που έκρινε το νικητή. Συγκεκριμένα, σε στημένη φάση για τη Νίκη, η άμυνα των φιλοξενούμενων δεν κατάφερε να απομακρύνει και στην αναμπουμπούλα η μπάλα στρώθηκε στον Κατσιγιάννη, που με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, το Νεοχώρι μπήκε πιο επιθετικά και απώλεσε ευκαιρίες κυρίως με τον Πάνο να φέρει το ματς στα ίσα. Στο 60ο λεπτό, ήρθε μια φάση που σημάδεψε το ματς. Ο Σιαπλαούρας επιχείρησε ανάποδο ψαλίδι κλωτσώντας στο κεφάλι το Μιχάλη Κολιογιάννη που αποχώρησε με ασθενοφόρο για το νοσοκομείο, όπου και παραμένει, με τις ευχές όλων το παιδί να είναι απόλυτα υγιές. Στο 75ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι αν και μουδιασμένοι από τον τραυματισμό του συμπαίκτη τους, κέρδισαν πέναλτι, με τον Πάνο, με το Βούλγαρη όμως που ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών, να σημαδεύει το δοκάρι. Στην τελευταία φάση του ματς, ο Πάνος βγήκε απέναντι από το Λαζανά, ο οποίος όμως το νίκησε, κρατώντας το ροζ φύλλο για την ομάδα του. Ο Αχιλλέας παρέμεινε στην επικίνδυνη ζώνη με την ήττα αυτή, χάνοντας τέταρτο παίκτη για φέτος από σοβαρό τραυματισμό, αν και όλοι εύχονται ο Κολιογιάννης να είναι άμεσα μέσα στο γήπεδο δίπλα στην ομάδα του.

Το Δ.Σ. του Α.Ο. Νίκη Καλαμιάς εύχεται μέσω του artagoal.gr στον ποδοσφαιριστή του Αχιλλέα Νεοχωρίου, Μιχάλη Κολιογιάννη, περαστικά και ταχεία ανάρρωση.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Λάμπρου Χάρης

ΑΟ Νέα Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Λαζανάς, Νταλάκας, Ευθυμίου, Καραχάλιος Β., Κατσιγιάννης, Καραχάλιος Αρ., Μπακοχρήστος (80' Τζώρας), Σιαπλαούρας, Μουζακίτης, Ζιώγας, Ζαρκάδας

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Χαλκιάς, Κολιογιάννης (62' λ.τρ. Δήμου), Κολιός, Κοστρένι, Στόγια, Νάτσιος, Τσέλα, Λούκας, Αρτενις (81' Τολιάκης), Βούλγαρης, Πάνος (76' Ανδρέας)