Επαγγελματική νίκη για την Καμπή

Χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα, η Καμπή επικράτησε της Ανέζας, με 2-0.

Σε ένας ματς, που και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη, οι γηπεδούχοι της Καμπής πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο τέταρτο, και το διατήρησαν με επαγγελματικό τρόπο, φτάνοντας στη νίκη με 2-0. Οι νικητές μπήκαν δυνατά στο ματς, και στο 4ο λεπτό προειδοποίησαν με το Δόση να πλασάρει στο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα ήρθε το 1-0, όταν έπειτα από γύρισμα από δεξιά, ο Μουστακλής πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα. Στο 12ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα ασφαλείας, όταν ο Σαραντάρης βρήκε κάθετα το Δόση, και εκείνος αυτή τη φορά σημάδεψε σωστά γράφοντας το τελικό 2-0. Στη συνέχεια, η Καμπή που αντιμετωπίζει και απουσίες, έριξε ρυθμό, κρατώντας την μπάλα, και μην επιτρέποντας στην Ανέζα να απειλήσει την εστία της.

Ίδιο το σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να πλησιάζουν σε τρίτο γκολ στο 54ο λεπτό, όταν ο Στέργιος έκανε επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα, όμως δε βρέθηκε κάποιος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Η Ανέζα προσπαθούσε να βρει ένα γκολ που θα την ξαναβάλει στο ματς, όμως στην κορυφαία της στιγμή, ο Ναπολέων Σιώζος με χτύπημα φάουλ, σημάδεψε το δοκάρι του Αλεξίου στο 73ο λεπτό, και το σκορ παρέμεινε 2-0 μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Διαιτητής : Χριστοφορίδης (Ηπείρου)  Βοηθοί : Μπατής (Ηπείρου) - Μπλέτσας (Ηπείρου)

ΑΕ Καμπής (Μπαλάφας) : Αλεξίου, Στέργιος, Ιωάννου (80' Σταμάτης Αλ.), Κίτσος, Μπέτσας, Λύτος, Βλάρας, Πλακιάς, Μουστακλής, Δόσης (73' Παππάς), Σαραντάρης (70' Σταμάτης Σ.)

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Γεωργάκης, Αβραμίδης, Χουλιάρας Ν. (50' Κοτσαρίνης), Μυτικιώτης, Μητσαράς, Ρώσσιος Γ. (65' Παύλου), Ρώσσιος Λ., Μπάφας, Ρούμπος Π., Σιώζος Ναπ. (76' Παπανδρέου), Ρούμπος Χ. (70' Γεροκώστας)