Εντυπωσιακή η Ολυμπιάδα κόντρα στα Τζουμέρκα

Ασταμάτητη ήταν η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, που επιβλήθηκε άνετα του ΑΟΚ Τζουμέρκων, με 7-0.

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Ολυμπιάδα, κόντρα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων, του οποίου και επικράτησε εύκολα με το ευρύ 7-0. Μάλιστα, οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν καθαρίσει το ματς από το πρώτο μισό, όντας στο 2-0 από το δεκάλεπτο. Το 1-0, πραγματοποιήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ του νεαρού Δήμου, ο Πάνος με κεφαλιά σκόραρε. Ο ίδιος παίκτης στο 9ο λεπτό, απλοποίησε τα πράγματα, όταν μετά από βαθιά μπαλιά, βρέθηκε σε θέση για γκολ και εκτέλεσε σωστά για το 2-0. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Φ. Παπανδρέου που με δύο προσωπικά γκολ τελείωσε το παιχνίδι. Στο 28ο λεπτό, έφυγε στον κενό χώρο και πλάσαρε σωστά τον Οικονόμου για το 3-0, ενώ στο 41ο λεπτό, μετά από τη δεύτερη ασίστ στο ματς του Κ. Δήμου, και πάλι ο Φ. Παπανδρέου πλάσαρε για το 4-0. Τα Τζουμέρκα είχαν την ευκαιρία να ξαναμπούν στο ματς στο 36ο λεπτό, όμως το σουτ του Κούρτη σταμάτησε στο δοκάρι του Βαγγελή.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν και πάλι ανώτεροι και με τρία γκολ στο τελευταίο τέταρτο έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους. Στο 76ο λεπτό, ο Κωστής έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια αδειάζοντας την άμυνα του ΑΟΚ Τζουμέρκων, και σκοράροντας για το 5-0, για να έρθουν ακόμα δύο γκολ για την Ολυμπιάδα με προσωπικές ενέργειες. Ο Θεοδώρου, στο 80ο λεπτό, με ωραία προσπάθεια και σουτ έκανε το 6-0, για να κλείσει το σκορ ο νεαρός Τρίφι, με δική του ατομική ενέργεια και γκολ, που διαμόρφωσε το τελικό 7-0

Διαιτητής : Μπαΐλης Νίκος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βουρλόκας Ζάχος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Μαργώνης) : Βαγγελής, Καλόγηρος, Παπακώστας, Κώστας, Κωστής, Δήμος, Παπανδρέου Φ., Τρίφι, Παπανδρέου Χ. (46' Ζιώρης), Πάνος, Θεοδώρου

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Οικονόμου, Αλειφτήρας, Κούρτης, Καραμπούλας, Χάρος, Κατσάνος Γ., Κουτρούμπας (59' Ψωράκης), Κόφφας, Μαργώνης, Καλαντζής (46' Βόιδαρος), Διονύσης