Εντυπωσιακά τα Ρακούν κόντρα στον Καραϊσκάκη!

Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησε στον Καραϊσκάκη, η ομάδα των Ρακούν, επικρατώντας με το ευρύ 8-0.

Εντυπωσιακή ήταν η ομάδα των Ρακούν, κόντρα στον ουραγό Καραϊσκάκη, φιλοδωρώντας τον με 8 τέρματα, και ανεβαίνοντας στην 5η θέση και με μόλις ένα βαθμό απόσταση από την τετράδα. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ επιθετικοί και είχαν καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας τέταρτο, πιστοποιώντας την αγωνιστική τους άνοδο. Στο 3ο μόλις λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσιρώνη, ο Τσαμπούλας πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Μπάκολης απλοποίησε τα πράγματα για τα Ρακούν, γράφοντας το 2-0 με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 12ο λεπτό, ήταν σειρά του έτερου επιθετικού των Ρακούν να βρει δίχτυα, του Πολίτη, που με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, έγραψε το 3-0. Στο 29ο λεπτό, ο Τσαμπούλας διπλασίασε τα τέρματά του, όταν με νέο σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το 4-0, για να πάρει τη σκυτάλη στο σκοράρισμα ο Τσιρώνης, στο 33ο λεπτό, όταν με προσωπική προσπάθεια και με σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το 5-0. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να δημιουργούν φάσεις και πριν την ανάπαυλα είχαν και δοκάρι, σε δυνατό σουτ του Ψωράκη έξω από την περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος, τα Ρακούν ήταν και πάλι πολύ ανώτερα στον αγωνιστικό χώρο, με τον Τσουπρά να πραγματοποιεί αρκετές επεμβάσεις παρά το βαρύ σκορ. Στο 48ο λεπτό, ο Μπάκολης με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή, διπλασίασε τα τέρματά, γράφοντας το 6-0. Στο 75ο λεπτό, ο Ψωράκης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, με σουτ μέσα από την περιοχή, γράφοντας το 7-0, και το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς ενώ το τελικό 8-0 για τους γηπεδούχους, διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό, με τον Πολίτη να σουτάρει και την μπάλα να αλλάζει εντελώς πορεία στον Κουτσούκη, καταλήγοντας στα δίχτυα.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Βαρέλης Βασίλης - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Μαλαμής, Ράικος, Μπούκας (60' Λαυδαριάς), Μπουκουβάλας, Κοντογιάννης (70' Κοσσυβάκης), Μερκάι (46' Μπαλτζώης), Πολίτης (60' Σπανός), Ψωράκης, Μπάκολης, Τσιρώνης (60' Αθανασίου), Τσαμπούλας

ΑΕ Καραϊσκάκης : Τσουπράς, Ντασκαγιάννης, Ζιώρης, Κουτσούκης, Κλέιντι, Παπασπύρου, Τσόλης, Ευαγγέλου, Κατσάνος, Χαλκιάς (26' Δημητρίου), Παππάς