Εντυπωσιακά μπήκε στη σεζόν η ανανεωμένη Μέλισσα

Δυναμική εκκίνηση στη σεζόν για τη Μέλισσα, που επικράτησε με 2-5 για το Κύπελλο του ΠΑΣ Κομμένου.

Έχοντας πολλά νέα πρόσωπα στην εντεκάδα της, και με νέο προπονητή στον πάγκο μετά από αρκετά χρόνια, το Γιάννη Σιαπέρα, η Μέλισσα, μπήκε πολύ δυναμικά στη νέα σεζόν, επικρατώντας με 2-5 του ΠΑΣ Κομμένου, για την 1η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό, όταν ο Κουτσούμπας, στο ντεμπούτο του με τα κόκκινα, εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Καλαμπόκη και έγραψε το 0-1. Ο ίδιος παίκτης στο 32ο λεπτό, διπλασίασε τα τέρματά του, όταν μετά από κάθετη πάσα του Μανιώτη, που αποτελεί μια πολύ ηχηρή επιστροφή, μετά από απουσία λίγων ετών, με ωραίο σκαφτό τελειώμα, έγραψε το 0-2. Στο 37ο λεπτό, το Κομμένο μείωσε, όταν μετά από μεγάλη μπαλιά, ο Κωσταδήμας έγινε κάτοχος της μπάλας και με σουτ στη γωνία, νίκησε το Γεροδήμο, γράφοντας το 1-2.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς ήταν αμφίρροπο στο πρώτο του 25λεπτο, όμως ένα ξέσπασμα της Μέλισσας, μετά το 70', όταν και σημείωσε τρία τέρματα σε διάστημα 8 λεπτών, τελειώσε ουσιαστικά το παιχνίδι πρόωρα. Στο 71ο λεπτό, μετά από πάσα του Κότσιαλου, ο Καλαμπόκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-3, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ήταν σειρά του Κούση να χρηστεί σκόρερ, όταν υποδέχτηκε κάθετη πάσα του Κακοχρήστου και απέναντι στον Κόπανο, εκτέλεσε ψύχραιμα, για το 1-4. Το εκρηκτικό διάστημα των φιλοξενούμενων, έκλεισε με νέο γκολ, στο 78ο λεπτό, όταν ο Κότσιαλος με τη δεύτερή του ασίστ στο ματς, βρήκε τον Κακοχρήστο, που με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έξω από την περιοχή, γράφοντας το 1-5. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το εύρος της ήττας τους, στο 86ο λεπτό, με τον Ανδρέα, μετά από φάση διαρκείας και απόρουση του Γεροδήμου, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 2-5.

Διαιτητής : Πολύζος Κώστας  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Νικολάου Βαγγέλης

ΠΑΣ Κομμένου (Παπαχρήστος) : Κόπανος, Ντάμας, Σάνι (65' Νάτσιος Δ.), Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Παππάς (55' Τσιλίκης), Ανδρέας, Κατσούλης, Σιαπλαούρας (80' Σερδενές), Κωσταδήμας, Κοσμάς

ΑΕΜ Μέλισσα (Σιαπέρας Γ.) : Γεροδήμος, Πολίτης, Μαλτέζος (75' Αγόρος), Νούτσος (85' Μάρκου), Σταμούλης, Καλαμπόκης, Μανιώτης (80' Tσέτσος), Κακοχρήστος, Κουτσούμπας (65' Κότσιαλος), Κούσης, Αβράμης