Εντός έδρας νίκη για το Σκουφά

Με 3-0 επικράτησε του Ολυμπιακού Καλοβάτου, ο Σκουφάς, παραμένοντας στο κυνήγι της Αναγέννησης.

Νίκη με 3-0 για το Σκουφά κόντρα στο μαχητικό Ολυμπιακό Καλοβάτου, με τους γηπεδούχους με τη νίκη αυτή, να κλείνουν τον πρώτο γύρο όντας 3 βαθμούς πίσω από την Αναγέννηση, στη δεύτερη θέση, σε αντίθεση με τους ηττημένους, που παρά το εντυπωσιακό τους ξεκίνημα, βρίσκονται στη γραμμή που οδηγεί στα play-out. Ο Σκουφάς άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό, όταν έπειτα από προσπάθεια και σέντρα του Τάσσου, ο Τσαρακλημάνης τελείωσε ωραία τη φάση μέσα στην περιοχή, γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Χρειάστηκε να φτάσουμε στο δεύτερο μέρος, για να πάρει ένα ασφαλές προβάδισμα ο Σκουφάς και αυτό συνέβη στο 54ο λεπτό, όταν από σέντρα του Τζιότζιου, ο Σάλλας έδιωξε, όμως η μπάλα κατέληξε στον Αντωνίου, που σκόραρε για ένα ακόμη ματς, πετυχαίνοντας το 2-0. Ο Θεοδωρής άγγιξε το 3-0 στο 74ο λεπτό, όμως η σέντρα σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι, για να διαμορφωθεί τελικά το 3-0 στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όταν ο Τσαρακλημάνης, με προσωπική ενέργεια και σουτ από το ύψος της περιοχής νίκησε το Σάλλα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Βασίλα Φωτεινή

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης (66' Μούτσιος), Τζιότζιος (66' Παπαγιάννης), Μπελής (81' Κουτσοκέρας), Σχισμένος, Πέτσας, Θεοδωρής, Κυριαζής, Τσαρακλημάνης, Αντωνίου, Βερλέκης (86' Κομπογιάννης)

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Σάλλας, Παπακώστας, Σμύρης, Μπαλάφας, Τζώρας, Κιούρα, Θεμελής Γ., Θεμελής Π. (60' Ράμα), Νίκαρης, Παύλου (77' Τζίμας), Καπέλος