Εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΣ Ναυπάκτου για τη Δόξα

Την πρώτη εντός έδρας ήττα γνώρισε χθες η Δόξα, η οποία ηττήθηκε με 55-62 από τον ΠΑΣ Ναυπάκτου για την 3η αγωνιστική του Α' ομίλου της Α' ΕΣΚΑΒΔΕ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με την ομάδα της Ναυπάκτου να έχει ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος του (12-15). Στο 2ο δεκάλεπτο ο ΠΑΣ επέβαλλε το ρυθμό του και έφτασε τη διαφορά μέχρι και τους 23 πόντους, για να κλείσει η διαφορά στο ημίχρονο στους 18 (19-37). Στο β' ημίχρονο η Δόξα βελτίωσε την άμυνα της, πίεσε σε όλο το γήπεδο και κατάφερε να μειώσει στους 12 στο τέλος της 3ης περιόδου (35-47). Στο 4ο δεκάλεπτο η αρτινή ομάδα πάλεψε για την ανατροπή και κατάφερε 1:40 πριν τη λήξη του αγώνα να φτάσει τη διαφορά στους 3 πόντους (52-55). Όμως, κάποιες κακές επιθετικές επιλογές και η ευστοχία των παιχτών του ΠΑΣ από τη γραμμή των βολών, έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Ναυπάκτου με 55-62.

Διαιτητές: Ντάγκας - Αναγνωστόπουλος

Δεκάλεπτα: 12-15, 19-37, 35-47, 55-62

Δόξα Άρτας (Κιφοκέρης): Κωστούλας Α., Κολώνας, Φορτωτήρας 1, Μουκάι 18(2), Βάσιος, Πετρέκας 3(1), Μιχάλης 11, Λάμπρου 5, Μάνθας 4, Γεωργίου 7, Αναγνώστου 6

ΠΑΣ Ναυπάκτου (Σταθάτος): Κακούσης 5(1), Φρέγκου 5, Ζαμπάρας 3, Σιλολός 3, Αμπλάς 7, Στυλιάρας, Βουρλούμης 6, Αναγνωστόπουλος 7, Γκερς-Κουτσογιάννης, Βαρέλας 2, Σίσκος 24, Νακόπουλος