Εντός έδρας ήττα από την Παραμυθιά για τον Πύρρο

Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Πύρρος απέναντι στην Παραμυθιά.

Την εντός έδρας ήττα από την Παραμυθιά γνώρισε χθες το απόγευμα ο Πύρρος, ο οποίος κατάφερε να βρίσκεται μέσα στο παιχνίδι για ένα ημίχρονο (32-40). Στο β' ημίχρονο η ομάδα της Θεσπρωτίας ανέβασε στροφές σε άμυνα και επίθεση και επικράτησε με 54-69, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Χάιδο που πέτυχε 23 πόντους με 4 τρίποντα. Από την αρτινή ομάδα Χίντζιος, Κωσταπαππάς και Ευθυμίου πέτυχαν τους 40 από τους 54 της ομάδας τους.

Διαιτητές: Διαμάντης Θ. - Κληματάς

Τα δεκάλεπτα: 21-27, 10-13, 9-16, 14-13

Πύρρος Αρταίων (Κωσταπαππάς Γ.): Κοντός, Ευθυμίου 12, Χαλάστρας, Χίντζιος 15(1), Οικονομίδης 3(1), Σκορδής 7(1), Αναγνώστου 2, Κωσταπαππάς 13(3), Γιαννάκης 2, Παπαδημητρίου, Λώλος, Σακκάς

Παραμυθιά (Παππάς): Χάιδος 23(4), Ψιλοδημητρακόπουλος 4, Κρικώνης 12(2), Κωσταράς Α., Μάλλιος 4, Τάχιας, Τζίμας 9, Κατσίβερος 2, Κοντός, Αθανασίου, Κωσταράς Δ. 1, Τσιρώνης 14(4)