Έμειναν στο 1-1 Αστέρας και Ολυμπιάδα

Αστέρας Ρόκκα και Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στα Ρόκκα.

Οι φιλοξενούμενοι με το σημερινό 1-1 άφησαν δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθειά τους να μειώσουν την απόσταση από την 2η θέση, καθώς και την ευκαιρία να πιάσουν τον ΠΑΣ Κομμένου στον βαθμολογικό πίνακα. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι τείνουν να αναδειχθούν σε ομάδα της ισοπαλίας, καθώς αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία τους στις τελευταίες έξι αναμετρήσεις. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι, με τον Λάμπρο Δήμο να βγάζει τον Λιόλιο μόνο του με τον τερματοφύλακα, το πλασέ του οποίου όμως πέρασε λίγο δίπλα από το απέναντι κάθετο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι απάντησαν με γκολ με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Κρεμίδα, ο Νίκος Μπαγιώργας με το σώμα και εξ επαφής έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο 58ο λεπτό, με τον Λάμπρο Δήμο με απευθείας εκτέλεση φάουλ από αρκετά πλάγια να νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ που παρά την προσπάθεια του δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το γκολ. Ο Λάμπρος Δήμος στη συνέχεια θα μπορούσε να χαρίσει ακόμα και τη νίκη στην ομάδα του, όμως αρχικά και από θέση τετ-α-τετ και αφού απέφυγε την έξοδο του τερματοφύλακα, από πλάγια θέση πλάσαρε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων, ενώ στη συνέχεια είχε δοκάρι σε σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Οι γηπεδούχοι πάντως είχαν και αυτή μία πολύ καλή στιγμή στο β' μέρος, όταν από κόρνερ του Κρεμίδα ο Μάης έκανε ένα γυριστό πλασέ, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, περνώντας λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί: Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Στούπας Παύλος

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας): Ντέμσιας, Βάντζος Ι., Ζαρκάδας, Μπαγιώργας Ν. (66' Γκανιάτσας Η.), Συγίζης, Γκανιάτσας Χ., Μήλιος, Μάης, Νίκαρης (86' Καλόγηρος), Κρεμίδα, Καραβασιλείου

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος): Παππάς, Παπαθανασίου (85' Ρωίμπας), Λεκάνης, Υφαντής, Λιώλης, Παπαγιάννης, Μπόνιος (40' λ.τρ. Αράπης), Δήμος Γ., Δήμος Λ., Καραμέτσος (9' λ.τρ. Σταμούλης), Λιόλιος