"Έκλεψε" το βαθμό στις καθυστερήσεις το Κορφοβούνι

Χάρη σε πέναλτι του Μπόσμου στις καθυστερήσεις, ο ΑΟ Κορφοβουνίου, πήρε σημαντικό βαθμό στα Τζουμέρκα, φεύγοντας με το 1-1.

Σημαντική ευκαιρία να πλασαριστεί στις θέσεις των play-off έχασε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, που ισοφαρίστηκε από το Κορφοβούνι, εντός έδρας, στις καθυστερήσεις. Στο 25ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι όμως το φάουλ του Νίκου Πλεύρη έφυγε λίγο άουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν όταν το γύρισμα του Μπόσμου από καλή θέση κόντραρε και πέρασε κόρνερ. Στο 35ο λεπτό, ο Στύλιος δοκίμασε το πόδι του, όμως ο Φώτης έδιωξε δύσκολα, ενώ με τη λήξη του πρώτου μέρους, η εκτέλεση φάουλ του Μπόσμου πέρασε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, στο 53ο λεπτό, τα Τζουμέρκα είχαν μεγάλη στιγμή, όταν σε τετ α τετ του Νίκου Διονύση, αμυντικός των φιλοξενούμενων απομάκρυνε σωτήρια πριν τη γραμμή τέρματος, για να φτάσουμε στο 67ο λεπτό, όταν ο Στύλιος με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο "Γ" του Φώτη, γράφοντας το 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να τελειώσουν το ματς στο 84ο λεπτό, όμως το σουτ του Νίκου Διονύση έφυγε λίγο άουτ. Και ενώ όλα έδειχναν νίκη των γηπεδούχων, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΑΟΚ κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ψύχραιμα ο Μπόσμος, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολιοκώστας) : Κανταρέλης, Τσιώρης (76' Διονύσης Δ.), Κούρτης, Κοντοδήμας, Κατσάνος Γ., Σπανός, Στύλιος, Διονύσης Γ. (94' Καραμπούλας), Διονύσης Ν., Πλεύρης Ν., Χάρος (93' Κουτσοκώστας)

ΑΟ Κοροφβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Τάτσης Α., Μπόσμος Χ., Βασιλείου, Μήτσιος, Καραλής, Μπόσμος Δ., Βάντζος, Τάτσης Κ., Ζολώτας, Μέγας Αλ.