'Εκανε το 4 στα 4 η Νέα Αναγέννηση Αρταίων

Το απόλυτο των νικών έχει η Νέα Αναγέννηση Αρταίων, που πέρασε από τα Ραδοβύζια με 0-4.

Εύκολο απόγευμα είχε η Νέα Αναγέννηση Αρταίων 2016 στα Ραδοβύζια, επικρατώντας με το ευρύ 0-4. Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, μπήκαν στο ματς αποφασιστικά για να πάρουν τη νίκη και απειλώντας με σουτ των Νίκαρη, Καλόγηρου και Στέργιου που δεν είχαν ευτυχή κατάληξη. Το σκορ άνοιξε στο 24ο λεπτό, όταν ο νεαρός Παππάς σούταρε, η μπάλα στρώθηκε στον Τζαλοκώστα, που δε δυσκολεύτηκε σε κενή εστία να γράψει το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κυνηγήσουν την ισοφάριση, και στο 35ο λεπτό είχαν ένα καλό σουτ με τον Πάνο Δήμο, που σταμάτησε στον Κανταρέλη.

Στο δεύτερο μέρος, η μορφή του αγώνα δεν άλλαξε, με τη Νέα Αναγέννηση να έχει την κατοχή της μπάλας ψάχνοντας συνεχώς διόδους προς την εστία της ΑΕ Ραδοβυζίων. Στο 50ο λεπτό, ο Στέργιος βρήκε με μεγάλη μπαλιά τον Τζαλοκώστα, που απέναντι από τον Τσιγαρίδα πλάσαρε εύστοχα για το 0-2. Ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο 65ο λεπτό, όταν μετά από ασίστ του Νίκαρη σούταρε στα δίχτυα για το 0-3. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν στο παιχνίδι, με τους πρωτοπόρους στη βαθμολογία να πετυχαίνουν ακόμη ένα τέρμα, κλείνοντας το σκορ, αυτή τη φορά με σουτ του Νίκαρη στο 73ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Παππά. Το σκορ στον υπολειπόμενο χρόνο δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να μένουν χωρίς βαθμό, σε αντίθεση με τη νεοσύστατη Νέα Αναγέννηση που έχει το απόλυτο.

Μετά το πέρας της αναμέτρησης, ο πρόεδρος της Νέας Αναγέννησης με τους ποδοσφαιριστές, παραβρέθηκαν σε καφετέρια της περιοχής.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Πετσίνης Δημήτρης - Βασίλα Φωτεινή

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου) : Τσιγαρίδας, Μακρής, Ζαχαρης (80' Τριαντάφυλλος Ν.), Σταμούλης, Κατσαρός, Φλώρος, Φελέκης (65' Τσούλος), Ζολώτας, Δήμος, Λιόλιος (77' Καμζέλης), Πλεύρης (52' Παππάς)

Νέα Αναγέννηση Αρταίων 2016 (Γούσης) : Κανταρέλης, Καλόγηρος, Γεωργακόπουλος, Δερβιλής, Στέργιος, Τριαντάφυλλος (52' λ.τρ. Μπούτζας), Παππάς (80' Τσαμπάς), Κόνιαρης (80' Ρώσσος), Νίκαρης, Τζαλοκώστας (72' Μανθιος), Δεληκούρας