Δύσκολη νίκη του Κομμένου κόντρα στις Σελλάδες

Με 1-2 επικράτησε της νεανικής ομάδας των Σελλάδων, ο ΠΑΣ Κομμένου.

Δύσκολη νίκη με 1-2 πήρε στην έδρα της νεανικής και μαχητικής όσο περνούν τα παιχνίδια, ομάδας της ΑΕ Σελλάδων. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, και στο 12ο λεπτό είχαν τετ α τετ του Κατσούλη, που νικήθηκε από το Μακρή. Στο 16ο λεπτό, ο Βίτσος έπιασε ωραίο σουτ, που πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κόπανου, ενώ στο 20ο λεπτό, στο ανοιχτό γήπεδο, ο Γιαννούλης κόπηκε τελευταία στιγμή σε κόρνερ. Στο 26ο λεπτό, ο Κατσούλης βρήκε το Δ. Νάτσιο που έκανε "τσαφ" από προφανή θέση για γκολ, ενώ δύο λεπτά μετά, από γύρισμα του Λαχανά και σουτ του Παπαγεωργίου, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Στο 30', νέο τετ α τετ του Κατσούλη, το έβγαλε και πάλι ο εξαιρετικός Μακρής, με το Νάτσιο να αστοχεί στην επαναφορά. Στο 40ο λεπτό, το Κομμένο άγγιξε το γκολ, όμως η κεφαλιά του Κοντογιάννη σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ ένα λεπτό μετά, φάουλ του Βίτσιου εξουδετέρωσε ο Κόπανος.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ μπήκε και πάλι δυνατά, και απείλησε στα πρώτα λεπτά με τους Γιαννούλη και Νάτσιο, ενώ στο 53ο λεπτό, σουτ του Κοντογιάννη από το πέναλτι, έβγαλε και πάλι εντυπωσιακά ο Μακρής. Στο 57ο λεπτό, οι νεαροί των Σελλάδων απείλησαν, με τον Κόπανο να βγάζει δύσκολα στη γωνία φάουλ του Λάκκα, με το Βίτσιο να σουτάρει στη συνέχεια άουτ. Στο 59', τελικά, το Κομμένο άνοιξε το σκορ, με τον Κατσούλη με ψηλοκρεμαστό πλασέ μετά από πάσα του Χ. Νάτσιου να γράφει το 0-1. Στο 85ο λεπτό, ο Κατσούλης σκόραρε για δεύτερη φορά, με το Μακρή να βγάζει νέο τετ α τετ, του Χ. Νάτσιου, όμως τον πρώτο να γράφει σε κενή εστία το 0-2. Οι μικροί των Σελλάδων ξαναμπήκαν στο ματς στο 89ο λεπτό, με το Βίτσιο να πλασάρει τον εξελθόντα Κόπανο, μετά από πάσα του Λάκκα, για το τελικό 1-2, χωρίς όμως να μπορέσουν να πάρουν στα τελευταία λεπτά κάτι περισσότερο από το ματς.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής, Παπαγεωργίου, Μπουζάνης, Σιαφάκας, Ντούλας, Λάκκας, Τσιρογιάννης (78' Κολοβός), Καλαμπόκης (70' Μπέκας Π.), Γκίκας, Λαχανάς, Βίτσιος

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Κόπανος, Ντάμας, Κόρδας, Κοντογιάννης, Χαλκιάς (25' Κοσμάς), Τσοκανάς (51' Παππάς), Νάτσιος Χ., Νάτσιος Δ., Γιαννούλης, Κατσούλης, Δήμος (71' Κωσταδήμας)