Δύσκολη νίκη για το Κορφοβούνι κόντρα στα Τζουμέρκα

Δύσκολα επικράτησε των Τζουμέρκων, με 2-1, ο ΑΟ Κορφοβουνίου, χάρη σε πέναλτι του Κοκκινέλη.

Δύσκολη νίκη πέτυχε κόντρα στα Τζουμέρκα, ο ΑΟ Κορφοβουνίου, φτάνοντας στο απόλυτο των νικών, στις τρεις πρώτες αγωνιστικές της β' κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι χωρίς να πιάσουν ψηλά στάνταρ απόδοσης, έφτασαν σε δύο καλές στιγμές με τον Κοκκινέλη στο πρώτο 20λεπτο, για να φτάσει στο 1-0, στο 26ο λεπτό, όταν από βολέ του γκολκίπερ Φώτη, η μπάλα έφτασε στο Σ. Φώτη που με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσα και είχαν κάποιες άκαρπες προσπάθειες, μέχρι το 56ο λεπτό, όταν και ο Σπανός με δυνατό σουτ σε εκτέλεση φάουλ, νίκησε το Φώτη, γράφοντας το 1-1 για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το νικητήριο γκολ, στο 78ο λεπτό, όταν κέρδισαν πέναλτι με τον Βασιλείου, και ο Κοκκινέλης που ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.  Στο 82ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας, όμως το σουτ του Διονύση μέσα από την περιοχή, έφυγε άουτ, ενώ και ο ΑΟΚ θα μπορούσε να έχει διευρύνει το προβάδισμά του, όμως η προσπάθεια του Χριστογιάννη στο 85ο λεπτό, σταμάτησε στο δοκάρι.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης Χ., Παύλος, Βασιλείου, Βούλγαρης, Ζίου (54' Τάτσης), Ζαφείρης, Φώτης Γ. (72' Παππάς), Μέγας, Φώτης Σ. (60' Χριστογιάννης), Κοκκινέλης, Κέφης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Καραμπούλας, Τσιώρης, Νάσιος (46' Βασιλάκης), Γκόγκος, Κατσάνος, Ευαγγέλου, Αλειφτήρας, Σπανός, Κουτσοκώστας, Διονύσης, Κατσάνος Π.