Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε τη Δόξα ο Σκουφάς

Συνέχισε με το απόλυτο ο Σκουφάς, που έκαμψε την αντίσταση της δυσκολοκατάβλητης Δόξας, με 2-0.

Παραμένει στην κορυφή ο Σκουφάς, που παρά το γεγονός πως έμεινε νωρίς με δέκα παίκτες, κατάφερε να επικρατήσει της μαχητικής Δόξας με 2-0, με τους φιλοξενούμενους να γνωρίζουν δεύτερη σερί ήττα, παρουσιάζοντας όμως ένα σύνολο που χάνει πολύ δύσκολα. Ο Σκουφάς άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, με το Βερλέκη να παίρνει την κεφαλιά, έπειτα από γύρισμα του Σχισμένου, και να ανοίγει το σκορ. Στη συνέχεια, και λίγα λεπτά αργότερα, ο Καλπακούλας πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, καθώς αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για άσχημο μαρκάρισμα, και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την αριθμητική τους υπεροχή, όμως ο Τυρολόγος, έπειτα από φάουλ του Βασιλάκη και ασυνεννοησία στην άμυνα δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Πέτσα να διώχνει. Ο Βασιλάκης είχε ένα μακρινό φάουλ που απείλησε στο 31', με τη Δόξα να απειλεί εκ νέου στο 36', όταν από κλέψιμο του Σιλιόγκα και σπάσιμο της μπάλας, ο Οικονόμου πλάσαρε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν νωρίς να πάρουν προβάδισμα ασφαλείας, όταν ο Αντωνίου εκμεταλλεύτηκε για ακόμα ένα ματς την ταχύτητά του, βγαίνοντας σε θέση τετ α τετ από πάσα του Βερλέκη και πλασάροντας για το 2-0. Τρία λεπτά μετά, επήλθε αριθμητική ισορροπία, με το Θανάση να βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα, και να αποχωρεί από το γήπεδο. Ο Σκουφάς παίζοντας πλέον με προβάδισμα δύο γκολ, διαχειρίστηκε σωστά του παιχνίδι, φτάνοντας και κοντά σε τρίτο γκολ στα τελευταία λεπτά, με το Νίκου ωστόσο να διώχνει το πλασέ του Κυριαζή, με το 2-0 να παραμένει ως τελικό σκορ.

Διαιτητής : Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί : Κυριακού Χρήστος - Διονύσης Δημήτρης

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Τζιότζιος, Μπελής (53' Παπαγιάννης), Σχισμένος, Πέτσας, Θεοεδωρής, Τάσσος, Βερλέκης, Τσαρακλημάνης (63' Κυριαζής), Αντωνίου (90' Κλάιντι), Καλπακούλας

Δόξα Άρτας (Νίκου Π.) : Νίκου Β., Βελάετης (81' Τάγκας), Πατσαβούρας (62' Καλόγηρος), Αράπης, Στέργιος, Κάλλιας, Οικονόμου (74' Αναγνώστου), Τυρολόγος, Θανάσης, Βασιλάκης, Σιλιόγκας