Δύσκολα την Άρτα 2004 ο Άγιος

Σε ένα ματς όπου οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, ο Παναγροτικός επικράτησε της Άρτας 2004 με 2-3.

Δύσκολη νίκη σημείωσε ο Παναγροτικός στο γήπεδό του, όμως ως τυπικά φιλοξενούμενος αφού η Άρτα 2004 δεν έχει γήπεδο σε κατάσταση για ποδόσφαιρο, σε ένα ματς, που το πρώτο μέρος έδειχνε πως θα εξελιχθεί σε υγιεινό περίπατο για την έμπειρη ομάδα του Αγίου Σπυρίδωνα, που πήγε στα αποδυτήρια, με 0-3. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό, όταν έπειτα από ασίστ του Νάσκαρη, ο Θοδωρής Γείτονας πλάσαρε σωστά για το 0-1. Στο 22ο λεπτό, ο Γείτονας εκτέλεσε κόρνερ, και ο Χαλάστρας με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, σημείωσε το 0-2 για την ομάδα του. Ο Παναγροτικός, που είχε δύο ακόμη καλές στιγμές να σκοράρει με το Γείτονα να νικιέται όμως από τον Γκουμπερνάτ, έδειξε να καθαρίζει το ματς στο 44ο λεπτό, όταν ο Νάσκαρης, έπειτα από ασίστ του Πουλιάνου, έγραψε το 0-3.

Στο δεύτερο μέρος, οι νεαροί της Άρτας 2004 παρουσιάστηκαν μεταμορφωμένοι, και θα μπορούσαν να έχουν γυρίσει ολοκληρωτικά το ματς. Αρχικά, μείωσαν σε 1-3, στο 49ο λεπτό, με σουτ έξω από την περιοχή του Ευσταθίου, για να ξαναμπούν στο ματς για τα καλά, στο 60', όταν ο Μάλλιος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και σκόραρε από κοντά για το 2-3. Στο 75ο λεπτό, η Άρτα 2004 άγγιξε την ανατροπή όμως το σουτ του Χαμπηλομάτη σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ ίδια τύχη είχε και η προσπάθεια του Ευσταθίου, στο 82', με τους νεαρούς να μην μπορούν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, και να μένουν με τη σπουδαία προσπάθεια που κατέβαλαν, ειδικά στην επανάληψη.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Σαρλής Χρήστος

Άρτα 2004 (Χρήστου) : Γκουμπερνάτ, Μάλλιος, Νάσης (90' Βίτσιος Χ.), Νάνος, Ευσταθίου, Τσίκος, Παππάς (90' Νάκος), Κωσταβασίλης, Παπαηλίας, Βίτσιος (79' Ραπούσι), Χαμπηλομάτης (88' Μπασιαδήμας)

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Νάσιος, Θάνης (90' Τσάτσος), Μπότσαρης, Γείτονας Στ., Νταλάκας, Μένα, Λάζαρος (54' Παπασπύρου), Χαλάστρας, Γείτονας Θ., Πουλιάνος (87' Κοντοδήμας), Νάσκαρης (77' Γεωργάρας Λ.)