Δύσκολα το 4 στα 4 κόντρα στις Σελλάδες η Ολυμπιάδα

Δύσκολη νίκη κόντρα στη νεανική ομάδα των Σελλάδων, πήρε η Ολυμπιάδα και έκανε το 4 στα 4.

Δύσκολη νίκη πήρε στην έδρα της νεανικής ομάδας των Σελλάδων, η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, και παρέμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία, αφού έχει 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στα πρώτα λεπτά με τους Τζελιλάι και Κούση, ενώ για τις Σελλάδες απάντησε ο Κολοβός με άστοχο σουτ. Το 0-1 για την Ολυμπιάδα ήρθε στο 15ο λεπτό, όταν ο Τζιμ Τζελιλάι βγήκε σε θέση τετ α τετ και νίκησε το Μακρή.

Στο δεύτερο μέρος, οι νεαροί των Σελλάδων πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να δημιουργήσουν όμως σοβαρές φάσεις, πέραν από δύο σουτ των Βίτσιου και Γκίκα που έφυγαν άουτ. Στο 67ο λεπτό, ο Τζιμ Τζελιλάι αστόχησε από θέση τετ α τετ, για να τελειώσει το ματς στο 89ο λεπτό, με το δεύτερο τέρμα του, όταν μετά από φάουλ στο τείχος πήρε το ριμπάουντ και με νέο σουτ που κόντραρε, έγραψε το τελικό 0-2.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Βαρέλης Βασίλης

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής, Παπαγεωργίου, Μπουζάνης, Λάκκας, Ντούλας, Σιαφάκας (61' Μπέκας Μ.), Τσιρογιάννης (79' Μπέκας Λ.), Κολοβός, Βίτσιος, Λαχανάς, Γκίκας

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος) : Λάμπρου, Σάνη (41' Παπαδημητρίου), Παχούλας, Λιώλης, Λεκάνης, Τζελιλάι Λ., Ράπτης (57' Παπανδρέου), Μαλέσκος, Κούσης, Τζελιλάι Τζ., Πανής