Δύο σερί ήττες για την Άρτα Handball

Μετά τις δύο σερί νίκες η Άρτα Handball γνώρισε μία εντός και μία εκτός έδρας ήττα.

Άρτα Handball - AΟ Ιωαννίνων  25-27

Την ήττα γνώρισε στο ηπειρώτικο ντέρμπι με τον ΑΟ Ιωαννίνων η αρτινή ομάδα με σκορ 25-27. Παρά το ισορροπημένο πρώτο εικοσάλεπτο (8-10), η Άρτα Handball βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με 9-16 μετά από ένα κακό αμυντικά δεκάλεπτο. Στο δεύτερο μέρος η Άρτα όμως βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να "επιστρέψει" στο σκορ και να διεκδικήσει τη νίκη μειώνοντας σε 19-21 στο 45', μετατρέποντας τον αγώνα σε ντέρμπι. Όμως σύμφωνα με τους ιθύνοντες της ομάδας, στη συνέχεια είχαν να αντιμετωπίσουν και την εχθρική διαιτησία των Βήτα-Ψύλλου, οι οποίοι σφύριζαν συνέχεια πέναλτι και σε συνδυασμό με κάποια χαμένα τετ-α-τετ από τους γηπεδούχους, έγειραν την πλάστιγγα στο τέλος υπέρ των φιλοξενουμένων.

Διαιτητές: Βήτας - Ψύλλος

Πεντάλεπτα: 3-2, 4-5, 6-8, 8-10, 9-15, 9-16 (ημχ.), 12-18, 17-20, 19-21, 21-23, 23-25, 25-27

Δίλεπτα: 4-4  Πέναλτι: 5/6 - 8/11

Άρτα Handball (Γιαμούρης): Κωνσταντόπουλος 2, Μακρής Στ. 10, Γείτονας, Μακρής Δ., Μαυρέλης, Παπανδρέου, Γιαμούρης, Κωνσταντίνου 2, Μπούκας Θ., Μπούκας Ν., Βασιλάκης, Μηλιώνης 4, Γιαννιώτης 4, Μακρής Κ. 3, Βαρέλης

ΑΟ Ιωαννίνων (Καραμπίνας): Μόσχος, Ζαμπαλάς 7, Γότσης 4, Τζελέπης 4, Σήτας Ν., Σήτας Κ. 4, Γκρούτζης Β. 2, Γκρούτζης Λ., Γιωργοσπύρος 1, Βέλλιος 2, Βέργος 3

ΑΟΑ Καστοριάς - Άρτα Handball  30-25

Με σύνθεση ανάγκης λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και γαστρεντερίτιδας παρουσιάστηκε η Άρτα Handball στην Καστοριά και ηττήθηκε με 30-25 για την 7η αγωνιστική της Β' Εθνικής (4ος Όμιλος). Αν και στο α' μέρος πάλεψε και βρισκόταν κοντά στο σκορ (9-9 στο 25'), ένα κακό πεντάλεπτο στο τέλος του ημιχρόνου έφερε το σκορ στο 14-10. Στο β' μέρος η Καστοριά ήταν καλύτερη και έφτασε δίκαια στη νίκη.

Διαιτητές: Τέμης- Γιάννου

ΑΟΑ Καστοριάς (Αναστασίου): Πούλιος 2, Σουκαλόπουλος 6, Μελλίδης, Παυλίδης, Τερζόγλου 2, Κωνσταντινίδης, Αναστασίου 5, Τζιφονώτας 3, Δόκαλος 6, Γκανάρας 4, Μπαλιάκας 2, Σαλαγιάννης

Άρτα Handball (Γιαμούρης): Κωνσταντίνου 5, Μακρής Στ. 7, Βαρελής 1, Μακρής 4, Μήτσιος, Γιαμούρης, Παπανδρέου 5, Μηλιώνης 3

Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής Β' Εθνικής Ανδρών (4ος Όμιλος)

Αγ. Κωνσταντίνος - Ελπίδες Αμυνταίου   20-22​
Άρτα Handball - AΟ Ιωαννίνων   25-27
ΑΟ Κοζάνης - ΑΟΑ Καστοριάς   24-25​

Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής Β' Εθνικής Ανδρών (4ος Όμιλος)

ΑΟ Ιωαννίνων - Ελπίδες Αμυνταίου   34-23​
ΑΟ Κοζάνης - Αγ. Κωνσταντίνος Λάρισας   26-15​