Δύο ήττες και αποκλεισμός για τις Μικτές μας (pics)

Με δύο ήττες από την Αιτωλοακαρνανία σε ισάριθμα ματς, αποχαιρέτισαν τις διοργανώσεις που συμμετείχαν οι Παίδες και Νέοι της ΕΠΣΑ.

Στο πρώτο ματς, αυτό των Παίδων, που ήταν και το μόνο με βαθμολογικό ενδιαφέρον, οι Παίδες που ήθελαν μόνο νίκη, παρά το γεγονός πως ήταν ανώτεροι και πίεσαν τους αντιπάλους τους, πλήρωσαν δύο λάθη και ηττήθηκαν με 0-2 αποχαιρετώντας με αξιόλογη παρουσία τη διοργάνωση. Το 0-1 έγραψε στο 20ο λεπτό ο Μπακάλης, εκμεταλλευόμενος κακό γύρισμα και κρεμώντας τον Κουρκούτα, για να διαμορφώσει το 0-2 ο Σέφα στο 79ο λεπτό, με ένα σουτ που αν και φάνηκε ακίνδυνο, δεν μπόρεσε να το ελέγξει ο Κουρκούτας. Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου, Ευρυτανία και Φωκίδα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης  (Πρέβεζας/Λευκάδας)  Βοηθοί: Κέφης  (Πρέβεζας/Λευκάδας) - Χουλιάρας (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Άρτα Κ14 (Θόδης) : Κουρκούτας, Παπαγιάννης, Μποτίλιας, Μαρέτας, Χρήστου (68' Θεοδωρής), Χαβέλας, Μπουζάνης, Χασκής, Κοντός, Κρεμπούνης (66' Πανάκης), Γείτονας (66' Γιάννης)

Αιτωλοακαρνανία Κ14 (Ζώης) : Σπανός, Μπρούνος (75' Κατσούλης), Ρετουνιώτης (41' Λαγός), Τσάκαλος, Ζέλιος, Σωτηρόπουλος (41' Δεματάς), Μπακάλης (80' Τσούνης), Τσατσαράγκος, Κουτσομπίνας (66' Γκοτζάι), Σέφα, Ανδρεόπουλος

Το ματς των Νέων, δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς η ομάδα μας είχε αποκλειστεί, με την Αιτωλοακαρνανία να επικρατεί με 0-1, χάρη σε γκολ του Θανασιού, στο 67ο λεπτό, που έφυγε στο χώρο και πλάσαρε τον εξελθόντα Μαλαμή. Στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής, η Φωκίδα επικράτησε στην Ευρυτανία εύκολα με 1-4.

Διαιτητής: Χουλιάρας (Πρέβεζας/Λευκάδας)  Βοηθοί: Κέφης (Πρέβεζας/Λευκάδας) - Αναγνωστάκης (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Άρτα Κ16 (Θόδης) : Μαλαμής, Παπαγεωργίου, Μπουζάνης, Ράικος, Αθανασούλας, Τσαμπούλας, Μπακοδήμος (80' Καραπάνος), Νούτσος, Γκοτζά (59' Ζιώρης), Δήμος, Γκίκας (54' Τσόλης)

Αιτωλοακαρνανία Κ16 (Ζώης) : Κατσαδούρης, Τσιλιμιγκρας, Μόγιας, Μυζήθρας, Παγια, Βαϊνάς (54' Γαντζούδης), Θανασιός, Σταμάτης (54' Καλτσής), Γιώτης (54' Σταμάτης), Λαυράνος (46' Παραδείσης), Γκόγκα (46' Τζαχρήστος)

Προγράμματα Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής ΕΟ (8ος όμιλος)
Βαθμολογίες Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής ΕΟ (8ος όμιλος)