Δύο ήττες για Παίδες και Νέους κόντρα στην Αχαΐα (vids, pics)

Embed video:

Δεν τα κατάφεραν οι Μικτές της ΕΠΣΑ κόντρα στις αντίστοιχες της Αχαΐας, μετρώντας δύο ήττες σε ισάριθμα ματς.

Δεν τα κατάφεραν οι Μικτές Παίδων και Νέων της ΕΠΣΑ κόντρα στις αντίστοιχες της Αχαΐας, στα ματς που μπορείτε να δείτε ολόκληρα στα ανάλογα βίντεο του star24.gr, στα οποία μέτρησαν ισάριθμες ήττες. Στο παιχνίδι της Κ14, οι φιλοξενούμενοι πήραν μια καθαρή νίκη, με 0-4, με το Σακελλαρόπουλο, στο 6' να γράφει το 0-1. Στο 45ο λεπτό, ο Σακελλαρόπουλος και πάλι είχε δοκάρι, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Κυριτόπουλος, εκμεταλλεύτηκε λάθος του Δήμου σε κόρνερ, έγραψε το 0-2. Στο 69ο λεπτό, ο Λαμπρόπουλος, με πολύ ωραίο σουτ έγραψε το 0-3, για να διαμορφώσει το τελικό 0-4, και πάλι ο Λαμπρόπουλος με νέο σουτ.

Διαιτητής: Γκιάφης (Αιτωλοακαρνανίας)  Βοηθοί: Ζαχαράτος (Αιτωλοακαρνανίας) - Μπελέσης (Αιτωλοακαρνανίας)

Άρτα Κ14 (Θόδης) : Δήμος, Ρεσίτης, Κοντός, Παππάς, Καραπάνος, Τζαχρήστας, Γιάννης, Νύχτης, Μέγας, Κρεμπούνης, Παπαγεωργίου (17' λ.τρ. Μπαλάφας)

Αχαΐα Κ14 (Βαλσαμής) : Χαβαλίνας, Κυριακόπουλος, Κυριτόπουλος (70' Γιωργιόπουλος), Τριαντόπουλος, Φλώρος (34' λ.τρ. Δήμας), Κακάβας, Αγγελόπουλος (56' Λαμπρόπουλος), Λάτας (56' Κανελλάκης), Μπιρλής, Αθανασόπουλος, Σακκελαρόπουλος (70' Θεοφανόπουλος)

Στο δεύτερο χρονικά παιχνίδι, η Αχαΐα επικράτησε και πάλι, με σκορ 1-3, με ανατροπή, αφού η ομάδα της πόλης μας άνοιξε το σκορ, στο 12ο λεπτό, με τον Κοντό μετά από συνεχείς κεφαλιές των συμπαικτών του στην περιοχή, να γράφει το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 22ο λεπτό, με τον Κορφιάτη να κάνει ωραία προσπάθεια και σουτ, που άλλαξε πορεία και ξεγέλασε το Μαλαμή, για το 1-1. Η ανατροπή των Πατρινών, ολοκληρώθηκε στο 44ο λεπτό, με το Δαραμούσκα με ωραίο σουτ, να γράφει το 1-2, για να να κλειδώσει τη νίκη της ομάδας του ο Μαυρούλιας, στο 83ο λεπτό, με διπλή προσπάθεια, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3. Ο Μαυρούλιας είχε την ευκαιρία να σκοράρει εκ νέου στο 90ο λεπτό, όμως σημάδεψε το δοκάρι.

Άρτα Κ16 (Θόδης) : Μαλαμής, Χασκής, Ευαγγελής, Μόγιας (56' Χρήστου), Νούτσος, Ντούλας, Κατσάνος, Θεοδωρής (46' Μποτίλιας), Κοντός (46' Γείτονας), Τσόλης (52' Μπολιεράκης), Χαβέλας (46' Μπουζάνης)

Αχαΐα Κ16 (Βαλσαμής) : Σπούδας, Παπαγεωργίου (78' Θεοδωρόπουλος), Πέλο, Χαβάνης, Κορμπάκης, Μπαλάσκας (67' Μαυρούλιας), Σπαλιάρας (67' Φερτάκης), Μαλιούκης (78' Μπούρδος), Γκολφίνος (83' Καραβασίλης), Κορφιάτης, Δαραμούσκας

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ14

ΕΠΣ Φωκίδας - ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας  0-5
ΕΠΣ Άρτας - ΕΠΣ Αχαΐας  0-4

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κ16

ΕΠΣ Φωκίδας - ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας  3-2
ΕΠΣ Άρτας - ΕΠΣ Αχαΐας  1-3