"Διπλό" του Πέτα επί του Δία

Με 0-1 επικράτησαν του Δία, εκτός έδρας οι Φιλέλληνες, και ανέβηκαν κι άλλο βαθμολογικά.

Σημαντική εκτός έδρα νίκη για τους Φιλέλληνες Πέτα, που επικράτησαν του Δία, με 0-1 σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς, και ανέβηκαν στους 15 βαθμούς. Μέχρι το γκολ, οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε ένα παιχνίδι κέντρου, και φτάσαμε στο 26ο λεπτό, όταν ο Ζιώρης με σουτ έξω από την περιοχή, σκόραρε για το τελικό 0-1, δίνοντας ακόμα μια νίκη στην ομάδα του. Ο Δίας είχε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα, όμως η κεφαλιά του Σίμου από τη σέντρα του Χίσο στο 41ο λεπτό, σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση και με το πέρασμα του χρόνου πίεσαν του Φιλέλληνες κλείνοντάς τους στα καρέ τους, όμως οι φάσεις που είχε με τους Μίκροβα κυρίως και Στέργιο δεν καροποφόρησαν και οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το τρίποντο από τους Κωστακιούς.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Δημητρόπουλος Γιάννης

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Παππάς, Ζαφείρης, Τσιώλης (73' Βασιλάκης), Σίμος, Τσιτώνης (51' Παπαλάμπρος), Μούστο, Παπαστάθης, Μίκροβας, Χίσο, Κιτσάκης (51' Στέργιος)

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Γεροδήμος, Μπίζας, Γεωργής, Γούλας, Δήμος, Κατέρος, Βάσιος, Τσέτσος, Τάγκας (90' Σφήκας), Ζιώρης (73' Αθανασιάδης), Κώτσης (55' Δίπλας)