Διπλό στον Άγιο για τη Φιλοθέη

Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Φιλοθέη, που πέρασε από τον Άγιο Σπυρίδωνα με 1-2.

Σημαντικό "διπλό" για τη Φιλοθέη, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε του Παναγροτικού με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι σε δύο περιπτώσεις με το Βέλεγκα, στο πρώτο 20λεπτο, όμως στη μία περίπτωση ο Γείτονας είπε "όχι", ενώ στην κεφαλιά του υψηλόσωμου φορ στο 20', οι αμυντικοί σταμάτησαν την μπάλα λίγο πριν αυτή περάσει τη γραμμή. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες με γκολ, με το Λάζαρο με δυνατό σουτ στο 27ο λεπτό, να πετυχαίνει το 1-0. Η αντίδραση της Φιλοθέης ήταν άμεση, και στο ημίωρο, ο Βασιλάκος εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Ζώη και με κεφαλιά έγραψε το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να δημιουργούν φάσεις και είχαν δύο σουτ του Καραγιάννη που έφυγαν άουτ, καθώς και μια κεφαλιά του Καλεύρα που σταμάτησε στο Γείτονα. Από τη μεριά του ο Παναγροτικός, είχε λίγο πριν φύγει το ημίχρονο ένα καλό σουτ του Μαυρομάτη, που σταμάτησε στη γραμμή ο Μποχώτης.

Στο δεύτερο μέρος, ο Αθανασίου κράτησε τη Φιλοθέη, νικώντας σε τετ α τετ το Γείτονα στο 58'. Στη συνέχεια, η Φιλοθέη έψαξε το γκολ πιο επιτακτικά, με τον Καλεύρα να μη σημαδεύει σωστά με το κεφάλι σε δυο περιπτώσεις. Στη σημαντικότερη της ευκαιρία, η Φιλοθέη είδε την μπάλα σε σουτ του Καραγιάννη στο τελευταίο δεκάλεπτο να σταματά στο δοκάρι του Γείτονα, για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις, όταν ο Βασιλάκος υποδέχτηκε κάθετη μπαλιά του Καραγιάννη, και πλάσαρε εύστοχα, λυτρώνοντας την ομάδα του, και χαρίζοντάς της μια σημαντική εκτός έδρας νίκη.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βααγγέλης - Μουσούντας Σταύρος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γείτονας Ε., Μένα, Κατσαμπίρης (68' Έντριτζ), Μυφταράι, Θεοδώρου Ι., Θεοδώρου Ε., Λάζαρος (80' Κοντογιάννης), Νάσκαρης, Γείτονας Ε., Μαυρομάτης (46' Τσιόγκας), Ζαρκαδούλας (64' Νάσκαρης Α.)

ΑΟ Φιλοθέης (Λαζανάς-Καυκιάς) : Αθανασίου, Μποχώτης, Ζώης (88' Γόγαλης), Μπασιάκος, Διαμάντης, Γιαννούλης, Βασιλάκος, Καραγιάννης, Βέλεγκας, Καλεύρας (85' Σερέτης), Κατσιγιάννης (70' Μπαλαμώτης)