"Διπλό" στο Κορφοβούνι, πριν το ντέρμπι με την ΑΕΚΠ για την Ολυμπιάδα

Σημαντική νίκη πέτυχε στο Κορφοβούνι, η Ολυμπιάδα, επικρατώντας με 0-3 της τοπικής ομάδας.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ολυμπιάδα στο Κορφοβούνι, με 0-3, και την τελευταία αγωνιστική, θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚΠ, ευελπιστώντας σε νίκη, που θα φέρει τις δύο ομάδες από κοινή εκκίνηση στο μίνι Πρωτάθλημα των μπαράζ ανόδου, για το δεύτερο εισιτήριο που θα οδηγήσει στην Α' ΕΠΣΑ, αφού το πρώτο το εξασφάλισε σήμερα ο Παναγροτικός, που είναι πλέον και βαθμολογικά Πρωταθλητής στη Β' ΕΠΣΑ. Στο αγωνιστικό κομμάτι του σημερινού ματς, η Ολυμπιάδα αφού απείλησε με το Δήμο, άνοιξε το σκορ, στο 25ο λεπτό, όταν ο Τσιρώνης με πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Φώτη, γράφοντας το 0-1

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι αφού κράτησαν χωρίς πρόβλημα το "μηδέν" στα μετόπισθεν, διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 62ο λεπτό, όταν από πάσα του Δήμου, ο Γώτας με πλασέ στην απέναντι γωνία έγραψε το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να τελειώσουν το ματς, στο 76ο λεπτό, όταν ο Δήμος κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος, όμως ο Φώτης έπεσε σωστά και το νίκησε. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε τελικά, στο 87ο λεπτό, όταν από γύρισμα του Παπαγιάννη, ο Δήμος βρήκε με πλασέ το δρόμο προς τα δίχτυα.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Τάτσης Α., Μέγας Αλ., Βασιλείου, Μήτσιος, Μέγας Αρ., Βάντζος, Ζολώτας, Νικολάκης (26' Ζαφείρης Ε.), Μπόσμος, Τάτσης Κ.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Δήμος Δ., Λιώλης, Χαραπαντίδης, Λεκάνης, Παπακώστας, Τσιρώνης, Γεωργούλας (69' Παππάς), Γώτας (63' Κούσης), Γκυζέλης (80' Παχούλας), Δήμος, Παπαγιάννης