"Διπλό" στο Κορφοβούνι για τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων (pics)

Πέρασε από το Κορφοβούνι, με 0-2 ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, κρατώντας τη θέση του στην τετράδα.

Σταθερά στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ, βρίσκεται ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που πέρασε σήμερα από την έδρα του Κορφοβουνίου, με 0-2. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και απείλησαν με τον Κακάβα να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Κακιώνη, για να απαντήσει ο ΑΟΚ δύο λεπτά μετά, με τον Καραντζά να αστοχεί μετά από κόρνερ του Μπόσμου. Στο 6ο λεπτό, οι γηπεδούχοι σπατάλησαν μεγάλη ευκαιρία, με τον Μπόσμο να βγαίνει σε θέση τετ α τετ, όμως να πλασάρει άστοχα. Στο 15ο λεπτό, ο Φώτης μπλόκαρε το σουτ του Κάτσινου, για να έρθει το 0-1 στο 26ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Σακκά, ο Τρούλλης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στη φάση αυτή, ο πολύπειρος ποδοσφαιριστής συγκρούστηκε στο κεφάλι με αμυντικό, αποχώρησε από το γήπεδο, και ευχόμαστε όλοι να είναι καλά στην υγεία του. Στο 30', ο ΑΟΚ πλησίασε το γκολ, όμως ο Τάτσης μετά από λάθος αμυντικού βιάστηκε να σουτάρει και ο Παππάς μπλόκαρε. Στο 38ο λεπτό, ο ΑΟΚ απείλησε ξανά με τον Καραντζά να σεντράρει, την κεφαλιά του Τάτση όμως να φεύγει λίγο δίπλα από το δοκάρι.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν επιθετικά για να βρουν ένα γκολ που θα τους έδινε σαφές προβάδισμα και στο 55' είχαν καλή κεφαλιά του Κακάβα, που έφυγε λίγο έξω. Στο 58ο λεπτό, ο Φώτης νίκησε τον Κόνιαρη που βγήκε σε θέση τετ α τετ, ενώ στο 63', το σουτ του Κάτσινου ήταν άστοχο. Ένα λεπτό αργότερα, ο Γεωργούλας σούταρε, με το Φώτη και πάλι να διώχνει σε κόρνερ, για να φανεί πρώτη φορά επιθετικά, στο β', ο ΑΟΚ με σουτ του Θ. Καραντζά που έφυγε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Στο 79ο λεπτό, οι Άγιοι Ανάργυροι τελείωσαν το παιχνίδι, όταν μετά από φάουλ του Κόνιαρη, ο Κ. Σακκάς με κεφαλιά νίκησε το Φώτη, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2. Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα μια άκαρπη στιγμή μέχρι το τελικό σφύριγμα, μην μπορώντας να αποφύγουν την ήττα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νούσιας Οδύσσεας - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Καραντζάς, Κοκκινέλης, Νύχτης, Κοντοδήμας, Καραντζάς Θ. (87' Κοντοδήμας Β.), Μπόσμος, Μέγας, Τάτσης (79' Μαργώνης), Ζαφείρης, Ζίου (86' Τάτσης Α.)

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Σακκάς, Τζίμας Γ. (46' Γιαννούλης), Σιαπλαούρας, Τζίμας Α. (65' Σακκάς Ν.), Κακάβας, Γεωργούλας, Κάτσινος, Τρούλλης (28' λ.τρ. Πλακούτσης - 85' Καλόγηρος), Κόνιαρης, Κακιώνης (46' Φλούδας)