"Διπλό" στην Ανέζα για τον Απόλλωνα!

Με 1-4 πέρασε από την Ανέζα ο Απόλλωνας Γλυκορίζου, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Απόλλων Γλυκορίζου, που επικράτησε με 1-4 του ΠΑΣ Ανέζα, ο οποίος σε τέσσερα ματς στην έδρα του μετρά ισάριθμες ήττες! Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ στο 4ο λεπτό, όταν έπειτα από σπάσιμο της μπάλας του Γρύλλη, ο Γιάννενας έκανε το πλασέ στην κίνηση, και αφού η μπάλα βρήκε στο Γρηγορίου, έγινε το 0-1. Στο 15' σέντρα σουτ του Ρώσσιου πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Λάζαρου, για να φτάσουμε στο 43ο λεπτό, όταν ο Απόλλωνας πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης, όταν στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, ο Γρύλλης έσπασε στον Δήμο, ο οποίος από κοντά, κοντρόλαρε και πλάσαρε στην απέναντι γωνία για το 0-2, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν πολύ καλή στιγμή, όταν έπειτα από σπάσιμο από πλάγια του Ρούμπου, οι Σιώζος και Ζώης, με προβολή, δεν πρόλαβαν την μπάλα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι επιχείρησαν να ξαναμπούν στο ματς και τα κατάφεραν στο 55ο λεπτό, όταν έπειτα από απόκρουση του Λάζαρου σε σουτ του Ρούμπου, ο Χουλιάρας από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα εξ επαφής. Ο Απόλλωνας έκανε το 1-3, στο 64ο λεπτό, όταν έπειτα από σέντρα από εκτέλεση φάουλ του Δήμητσα, ο Δημολένης προσπάθησε να μπλοκάρει την μπάλα όμως, χάνοντας το βηματισμό του, η μπάλα πέρασε τη γραμμή, και ο διαιτητής έδειξε σέντρα. Η Ανέζα μάλιστα, έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Ρούμπου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο σουτ στο τελευταίο τέταρτο με τον Τσαμπά που σταμάτησαν όμως στο Λάζαρο. Τέλος, στις καθυστερήσεις, ο Γιάννενας μέσα από την περιοχή με διαγώνιο σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Κούσουλας - Κωνσταντίνου

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Δημολένης, Χουλιάρας (74' Τσαμπάς Π.), Ρώσσος, Μητσαράς, Καραμέτσιος (54' Παπαγεωργίου), Ρούμπος, Ρώσσιος, Μυτικιώτης, Ζώης, Κοτρότσιος (85' Ντούλας), Σιόζος

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Λάζαρος, Τριαντάφυλλος (62' Κόνιαρης), Καφαλής, Κατσιγιάννης, Δήμητσας (76' Κολιός), Γιώτης (78' Χαϊντάρι), Γεωργάκης, Γρύλλης (62' Κορέλης), Γιάννενας, Δήμος, Γρηγορίου