"Διπλό" στη Γραμμενίτσα για τον Καλόβατο

Αν και αδιάφορος, ο Καλόβατος έπαιξε για τη φανέλα του και επικράτησε της Προοδευτικής, με 0-2.

Σε ένα ματς με μόνο ένα ενδιαφερόμενο, αφού ο Ολυμπιακός έχει εξασφαλίσει την παραμονή του στην κατηγορία, η Προοδευτική δεν κατάφερε να πάρει κάτι στην έδρα της, και γνώρισε την ήττα με 0-2, από την ομάδα του Καλοβάτου. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν νωρίς το προβάδισμα, όταν ο Κοτρότσιος στο 4ο λεπτό, σούταρε διαγώνια, ο Παππάς απόκρουσε, όμως στην επαναφορά δε βρέθηκε κάποιος αμυντικός, και ο Χαϊντάρι από κοντά έγραψε το 0-1. Ο Καλόβατος ήταν αποτελεσματικός και στο 33ο λεπτο, διπλασίασε τα τέρματά του, όταν από κάθετη πάσα του Βίτσιου, ο Κοτρότσιος απέναντι από τον Παππά, δε λάθεψε και έγραψε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο δεύτερο μέρος να ξαναμπούν στο ματς, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στο 60ο λεπτό από φάουλ του Παππά, η κεφαλιά του Δήμου πέρασε λίγο άουτ. Στο 75ο λεπτό, μετά από στημένη φάση και αναστάτωση στην περιοχή, ο Ψεύτης σούταρε από το σημείο του πέναλτι, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στην τελευταία καλή στιγμή για την Προοδευτική, ο Δήμος έψαξε το γκολ, όμως ο Λαζανάς έδιωξε σε κόρνερ και το 0-2 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζάς) : Παππάς Π., Σκορίλας (63' Καλόγηρος), Παππάς Θ., Πανέτας, Ψεύτης (79' Ζώγος), Μπασιάκος, Νάσης, Κάτσινος, Δήμος, Μπιθυκούκης, Τσόλης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Σιαπέρας Χ.) : Λαζανάς, Χατζίου, Καλαμπαλίκης, Βίτσιος (80' Καλύβας), Τζώρας, Μπιρμπίλης, Τσώλης, Σιαπέρας, Κοτρότσιος, Δάρδας, Χαϊντάρι (82' Κωλέτσος Π.)