"Διπλό" μπαράζ για την Καμπή

Σπουδαίο "διπλό" πέτυχε κόντρα στη Μέλισσα η Καμπή, παίρνοντας σαφές προβάδισμα για την τέταρτη θέση.

Άτυπη ρεβάνς για την ήττα της στον πρώτο γύρο, με το ίδιο σκορ πήρε η ΑΕ Καμπής, επικρατώντας στο Δημοτικό Στάδιο της Μέλισσας, με 2-3. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με 0-3, όμως η Μέλισσα με αντεπίθεση διαρκείας έψαξε την ανατροπή, χωρίς αποτέλεσμα. Η Καμπή ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στην πρώτη της φάση, στο 3ο λεπτό, όταν από αδράνεια της άμυνας, ο Δόσης έσπασε στο Μουστακλή, που σε κενή εστία, εντελώς ανενόχλητος έγραψε το 0-1. Η Μέλισσα άγγιξε την ισοφάριση τρία λεπτά μετά, όταν ο Τσιάτσος σούταρε συρτά, ο Σπύρου έβαλε την προβολή στην μπάλα που έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι του Αλεξίου. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να μην κρατούσαν την μπάλα όμως ήταν πολύ επικίνδυνοι στην κόντρα, και σε μία απ' αυτές στο 19', ο Δόσης κέρδισε πέναλτι από τον Τσιάτσο, και από την άσπρη βούλα, ο Στέργιος έγραψε το 0-2. Η Μέλισσα πήρε και πάλι την πρωτοβουλία, και στο 40ο λεπτό, ο Σπύρου σούταρε μέσα από την περιοχή, ο Αλεξίου έδιωξε, ενώ στη συνέχεια της φάσης, ο Μαλτέζος βρέθηκε φάτσα με τον Αλεξίου, όμως το σουτ του σταμάτησε στο κεφάλι του γκολκίπερ της Καμπής και στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν στο ματς με διάθεση να πιέσουν, και είχαν ένα φάουλ του Σπύρου στο 47ο λεπτό, που πέρασε δίπλα από την εστία του Αλεξίου. Η Καμπή, επιδεικνύοντας θαυμαστή αποτελεσματικότητα, στην πρώτη της επίσκεψη στα καρέ της Μέλισσας στο δεύτερο μέρος πέτυχε τρίτο γκολ, στο 60', όταν από σέντρα του Στούπα από αριστερά, ο Στέργιος αμαρκάριστος με κοντινή προβολή νίκησε το Νικολάου, για το 0-3. Η Μέλισσα δεν παράτησε το ματς και στο 69ο λεπτό μείωσε σε 1-3, όταν από σέντρα του Σταμούλη από αριστερά, ο Σπύρου νίκησε στον αέρα τον Αλεξίου, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 72ο λεπτό σε νέα κόντρα, ο Δόσης άγγιξε το τέταρτο γκολ, όμως η σέντρα-σουτ που επιχείρησε βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 80ο λεπτό, από κόρνερ του Τσιάτσου, ο Σπύρου πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια. Στις καθυστερήσεις του ματς, η Μέλισσα βρήκε και δεύτερο γκολ, όταν Σπύρου και Στασινούλας άλλαξαν πολύ ωραία την μπάλα, ο πρώτος έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Κότσιαλο, που πλάσαρε σωστά, για το τελικό 2-3, αφού στα εναπομείναντα λεπτά, δεν άλλαξε κάτι.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Μαλτέζος (79' Ζάχος), Κακοχρήστος, Κοσταντίνι, Σταμούλης, Τσιάτσος, Δράκος (58' Στασινούλας), Σαγάνης, Κούσης (12' λ.τρ. Μπέκας - 80' Σακκάς), Σπύρου, Κότσιαλος

ΑΕ Καμπής (Μπαλάφας) : Αλεξίου, Στέργιος (80' Σαραντάρης), Ιωάννου, Ντούπης, Μπέτσας (76' Λιόντος), Λύτος, Βλάρας, Πλακιάς, Μουστακλής, Δόσης (87' Σταμάτης), Κίτσιος Χ. (46' Στούπας)