«Διπλό» επί της ΑΕΚΠ για τον Παναγροτικό

Σημαντικό διπλό στην προσπάθεια που κάνει πλέον ο Παναγροτικός να διατηρηθεί μακριά από τα play-out, πήρε στις Κιρκιζάτες, εκεί όπου επιβλήθηκε της ΑΕΚΠ με σκορ 2-4.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 5ο λεπτό, με σουτ του Στάθη Γείτονα μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Με το ίδιο τρόπο αλλά με τον Θοδωρή Γείτονα στο 39' ο Παναγροτικός έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν άμεσα να μειώσουν το σκορ στο 42' σε 1-2 με κεφαλιά του Κωλέτσου μετά από κόρνερ, όμως στο ξεκίνημα το β' ημιχρόνου και στο 52' ο Θοδωρής Γείτονας με σουτ και στέλνοντας τη μπάλα στο παραθυράκι έκανε το 1-3, δίνοντας ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και στο 65' ο Ανδρέας Σερέτης από θέση τετ-α-τετ νίκησε τον Λάζαρο μειώνοντας σε 2-3. Στο 80' όμως ο Θάνος με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ σκόραρε για το 2-4, δίνοντας τη χαριστική βολή στην ομάδα της ΑΕΚΠ.

Διαιτητής: Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί: Τράμπας Θωμάς - Χόνδρος Κώστας

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Βάντζος): Παπαθανασίου Χ., Διαμάντης, Χαϊντάρι Σ., Σίμος, Μπόκος (71' Τζιανούμης), Qyra, Κοντογιάννης, Βάντζος, Καραβασιλείου Σ. (62' Βουρλόκας), Σερέτης Α., Κωλέτσος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Θεοδώρου): Λάζαρος, Ζέρβας (46' Δημογιάννης), Σιντόρης, Θάνος, Ντάκουλας (70' Χαλάστρας Ι.), Νταλάκας, Θεοδώρου, Χαλάστρας Χ., Κριτσιμάς, Γείτονας Θ., Γείτονας Ε. (46' Στέργιος)