"Διπλό"-ανάσα για το Σκουφά!

Σημαντικότατη νίκη πέτυχε κόντρα στη Μέλισσα, ο Σκουφάς, χάρη σε γκολ του Π. Κασελούρη στο 90'.

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Σκουφάς Κομποτίου, που επικράτησε σε αμφίρροπο ματς της Μέλισσας, με σκορ 1-2, παίρνοντας τη ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου, με το ίδιο σκορ, στην έδρα του. Οι γηπεδούχοι έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ, στο 14ο λεπτό, όμως ο Κότσιαλος που βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, πλάσαρε άστοχα. Στο 25ο λεπτό, η Μέλισσα άνοιξε το σκορ, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Τσόγκα, που με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή έγραψε το 1-0. Ο Σκουφάς έψαξε την ισοφάριση και τα κατάφερε στο 35ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα στην περιοχή, ο Δήμου με σκαστή κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ακόμα μια-δυο στιγμές μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ της ανατροπής, όταν μετά από κόρνερ της Μέλισσας έφυγαν ξεδιπλώθηκαν ωραία στην κόντρα, με τελικό αποδέκτη τον Παπαδόπουλο, που όμως σημάδεψε το δοκάρι του Χούσου. Η Μέλισσα απάντησε στις ευκαιρίες με μια καλή φάση με τον Κότσιαλο, να μη βρίσκει δίχτυα από το ύψος του πέναλτι, ενώ είχε δύο ακόμα στιγμές με τον Αβράμη, αλλά και μια σέντρα-σουτ του Μπασιαδήμα που βρήκε στο δοκάρι. Ο Σκουφάς πίεσε με στημένες μπάλες στα τελευταία λεπτά, και αφού προειδοποίησε στο 89ο λεπτό, με απευθείας κόρνερ, στο 90ο λεπτό, από νέο κόρνερ που είχε πορεία προς το τέρμα, ο Χούσος με τη βοήθεια του δοκαριού έδιωξε προσωρινά, όμως η μπάλα κατέληξε στον Π. Κασελούρη, που την έστειλε στα δίχτυα, γράφοντας το 1-2, και δίνοντας μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Φάντης Δημήτρης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Χούσος, Μπέκας, Μπασιαδήμας (87' Σταμούλης), Τσόγκας, Πολύζος, Σαγάνης, Κακοχρήστος (71' Θεοδώρου), Τσίκος, Δάσκαλος (46' Αβράμης), Στασινούλας, Κότσιαλος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Τσιάπαλης, Παπαγιάννης, Μαλτέζος, Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Νάσο, Τάσσος, Καραδήμας (75' Μασκλαβάνος), Παπαδόπουλος, Κούσης, Δήμου