Διεκόπη το ΠΑΣ Κομμένου-ΑΟ Κορφοβουνίου

Με το παιχνίδι να βρίσκεται στο 0-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Κομμένου και τον ΑΟ Κορφοβουνίου διεκόπη λόγω ρίψης αντικειμένου.

Άδοξο τέλος είχε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Κομμένου 1943 και τον ΑΟ Κορφοβουνίου, καθώς το ματς διεκόπη στο 45ο λεπτό, εξαιτίας ρίψης αντικειμένου. Μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο, ο ΑΟ Κορφοβουνίου προηγείτο χάρη σε γκολ που σημείωσε μόλις στο 5ο λεπτό, ο Βαζούρας με ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά μέσα από την περιοχή. Στο 15' ο Καρίνος είχε ωραίο σουτ που έφυγε άουτ, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Καραντζάς νικήθηκε από τον Κόπανο. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 20' είχαν ένα καλό σουτ που έφυγε άουτ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Κίτσιος έκανε ωραία απόκρουση σε σουτ του Κοσμά, ο οποίος λίγο αργότερα σημάδεψε το δοκάρι του έμπειρου γκολκίπερ.

Και κάπως έτσι φτάσαμε στο 45ο λεπτό, όταν εκσφενδονίστηκε ποτήρι γεμάτο καφέ, το οποίο βρήκε στο πρόσωπο τον α' επόπτη Παπανίκο, με το διαιτητή Τσιώρη να αποφασίζει την οριστική διακοπή του παιχνιδιού. Η τύχη του αγώνα θα καθοριστεί από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣ που θα κληθεί να αποφασίσει για το τι μέλλει γενέσθαι.