Διακόπηκε το ματς Αναγέννηση - Αίας λόγω της κακοκαιρίας, με το σκορ στο 2-0

Η «EVA» χτύπησε στην αναμέτρηση Αναγέννηση Άρτας - Αίας Ράχης.

Το κύμα κακοκαιρίας που πλήττει από το πρωί τη χώρα, οδήγησε στην οριστική διακοπή της αναμέτρησης που ξεκίνησε στους Κωστακιούς, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣ Άρτας. Το ματς διακόπηκε στο 26ο λεπτό, με την Αναγέννηση να βρίσκεται ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο 2', με το Νικολαΐδη να βγάζει εντυπωσιακά στο "Γ" σουτ του Κοτρότσιου και τους γηπεδούχους να απαντούν με γκολ στο 16ο λεπτό, από κερδισμένο πέναλτι ύστερα από χέρι αμυντικού, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σιδηρόπουλος. Στο 23ο λεπτό, η Αναγέννηση διπλασίασε τα τέρματά της με ωραίο δυνατό σουτ του Ασπροποταμίτη, η οποία είχε ακόμα τρεις καλές στιγμές με τους Σιδηρόπουλο, Αλέξανδρο και Δημήτρη Παπακίτσο.

Το υπόλοιπο της αναμέτρησης θα διεξαχθεί την Δευτέρα 07/11/22 και ώρα 15:30.

Διαιτητής: Μπαΐλης Νίκος  Βοηθοί: Νικολάου Βαγγέλης - Μέκιος Σπύρος

Αναγέννηση Άρτας (Θόδης): Νικολάου, Ζήσης, Παππάς Δ., Ασπροποταμίτης, Ψαλλιδάκης, Κακιώνης, Παπακίτσος Δ., Μουσιωτίτσας, Σιδηρόπουλος, Χρηστογιάννης, Παπακίτσος Αλ.

Αίας Ράχης (Κοσμάς): Γεωργάκης, Στέργιος, Ρώσσος Ν., Βίτσιος, Αβραμίδης, Θάνος, Τομουτζόγλου, Σιαπάτης, Κορέλης, Κοτρότσιος, Ευαγγέλου Κ.