Δεύτερη σερί νίκη για τη Μέλισσα

Το καλό της πρόσωπο δείχνει σιγά σιγά η Μέλισσα, που επικράτησε της Ανέζας, με 2-1.

Με 2-1 επικράτησε της Ανέζας, η Μέλισσα, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη και ανεβαίνοντας στο βαθμολογικό πίνακα. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας, ωστόσο προηγήθηκαν χάρη σε λάθος της αντίπαλης ομάδας, όταν στο 14ο λεπτό, ο Τσαμπάς δε συνεννοήθηκε καλά με την άμυνά του, ο Σπύρου μπήκε ανάμεσα και πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα της Ανέζας, γράφοντας το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έψαχναν την κόντρα επίθεση, χωρίς όμως να δημιουργήσουν κάποια μεγάλη φάση, ενώ και η Μέλισσα που είχε περισσότερη ώρα την κατοχή της μπάλας δεν είχε καλή τελική προσπάθεια, έχοντας άστοχα σουτ με τους Σπύρου και Κότσιαλο, καθώς και αρκετές ημιτελείς ενέργειες. Η Ανέζα από τη μεριά της είχε ένα δυνατό σουτ του Στεργίου που έφυγε πάνω από τα δοκάρια, καθώς και ένα γυριστό σουτ του Παπανδρέου που επίσης έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι πιο δυνατά, απειλώντας στο 47ο λεπτό, με δυνατό διαγώνιο σουτ του Σπύρου από μπαλιά του Μπακοχρήστου που έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τσαμπά. Η κατοχή της Μέλισσας απέδωσε καρπούς στο 67ο λεπτό, όταν ο Μανιώτης βρήκε ωραία κάθετα στην περιοχή το Σπύρου, που στόπαρε και νίκησε τον Τσαμπά, για το 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν σε δύο περιπτώσεις σημαντικές ευκαιρίες να τελειώσουν το ματς, όμως ο Κότσιαλος στο 74ο λεπτό, πλάσαρε άστοχα μόνος στο δεύτερο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά μετά ο Δράκος έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια πλάσαρε στην κίνηση, όμως ο Τσαμπάς έδιωξε εντυπωσιακά. Οι φιλοξενούμενοι με την είσοδο του Ρούμπου δυνάμωσαν επιθετικά, και πίεσαν ψάχνοντας τη μείωση του σκορ, κάτι που κατάφεραν στο 90ο λεπτό, με το Ρούμπο να περνά την μπάλα με μακρινό πλασέ πάνω από τον Αλεξίου που ήταν εκτός εστίας και να διαμορφώνει το τελικό 2-1. Στο χρόνο που απέμεινε δεν άλλαξε κάτι, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά την αγχωτική νίκη.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Αλεξίου, Μπακοχρήστος (73' Μπόκος), Κακοχρήστος, Σαγάνης, Μαλτέζος (46' Σταμούλης), Πάνος, Μανιώτης (82' Ευσταθίου), Τσιάτσος, Δράκος, Σπύρου, Κότσιαλος (88' Βαρδής)

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς, Ρώσσος, Μυτικιώτης, Μητσαράς, Στεργίου (55' Παναγιώτου Φ.), Σιώζος Μ., Ρώσσιος, Σιώζος Ν., Παπανδρέου, Κοτρότσιος, Παπαγεωργίου (66' Ρούμπος)