Δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα για τον Εθνικό

Ούτε τον Παραπόταμο κατάφερε να κερδίσει στην έδρα του ο Εθνικός Φιλιππιάδας, γνωρίζοντας την ήττα με 0-2.

Χωρίς νίκη παραμένει στην έδρα του ο Εθνικός Φιλιππιάδας, που ηττήθηκε από τον Αστέρα Παραποτάμου, με 0-2. Οι Θεσπρωτοί ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια, σε αντίθεση με τον Εθνικό, που παρά τις πολλές τελικές προσπάθειες, δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 24ο λεπτό, από σέντρα του Μανιώτη, ο Λάππας πήρε την κεφαλιά που έφυγε μόλις άουτ, ενώ πέντε λεπτά μετά, από κόρνερ του Τσάπι, ο Μαλλάτος με τακουνάκι σημάδεψε την εξωτερική πλευρά των διχτύων. Στο 36' οι φιλοξενούμενοι φώναξαν για πέναλτι του Παπαρούνη, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Σουλιώτης από σέντρα του Πανταζή έστειλε την μπάλα άουτ. Τελικά, ο Πανταζής, στο 43ο λεπτό άνοιξε τελικά το σκορ, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, που δεν μπόρεσε να αποσοβήσει ο Βαρέλης παρά την προσπάθειά του. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν άμεσα, όμως τόσο ο Λάππας, όσο και ο Τσάπι δεν μπόρεσαν στα τελευταία λεπτά να σκοράρουν.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι απείλησαν εκ νέου πρώτοι, με το σουτ του Μανιώτη στο 51', να φεύγει άουτ. Στη συνέχεια, ο Αστέρας ανέβηκε στο γήπεδο και έφτασε σε δεύτερο γκολ, αφού προειδοποίησε στο 62' με το Γιαννάκο να νικιέται σε πρώτο χρόνο από το Βαρέλη και στη συνέχεια να διώχνουν οι αμυντικοί. Τελικά, δύο λεπτά μετά, ο Μαλλάτος υπέπεσε σε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γκόλιας, για το 0-2. Στο 68ο λεπτό, ο Μανιώτης βρήκε με ραμπόνα το Λάππα, που σούταρε άουτ. Στο 79ο λεπτό, ο Γκόλιας είχε άστοχο φάουλ, ενώ δυο λεπτά μετά, δυνατό σουτ του Μανιώτη έβγαλε στη γωνιά του ο Πάντος. Ο Μανιώτης που έψαξε το γκολ, είχε νέο πολύ καλό σουτ που άλλαξε κάπου πορεία φεύγοντας κόρνερ, ενώ στην τελευταία φάση του Εθνικού, ο Σιώτης από σέντρα του Κορέσι, σημάδεψε το δοκάρι, με το 0-2 να παραμένει για τον Αστέρα και τον Εθνικό να ψάχνει το γκολ, που βρίσκει δύσκολα φέτος, με αποτέλεσμα την πενιχρή του βαθμολογική συγκομιδή.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Κοττορος Μανώλης - Μάνος Δημήτρης

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας) : Βαρέλης, Αντωνιάδης (53' Κορέσι), Χρήστου, Δημουλάς, Παπαρούνης, Μαλλάτος, Λάππας, Ντανάι, Μάγγος (76' Καραγκούνης), Μανιώτης, Τσάπι (65' Σιώτης)

Αστέρας Παραποτάμου (Σωτηρίου) : Πάντος, Σουλιώτης, Πανταζής, Μήτσελος Α., Καρράς, Μήτσελος Σ., Γιαννάκος (74' Παπανδρέου), Πανατζής Κ. (87' Μπάρκας), Γκόλιας, Νάκος (90' Κωτσιας), Πανάγου