Δεύτερη φιλική νίκη του ΠΑΣ Πρέβεζα απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 1/9 και ώρα 17:30 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ο φιλικός αγώνας ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Πρέβεζα και την Αναγέννηση Άρτας όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν για δεύτερη φορά επί των φιλοξενουμένων, με σκορ 2-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ βρέθηκε από τα πρώτα λεπτά να πιέζει την Αναγέννηση και με τον Ντέτσικα να κάνει στο 10' το 1-0, ενώ δύο λεπτά μετά ο Μπόμπορης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 2-0, όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να βρουν δίχτυα αλλά με την στρογγυλή θεά να μην τους κάνει το χατίρι και το ματς να λήγει 2-0.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης Βοηθοί: Κωνσταντίνου – Γάτσιος

ΠΑΣ Πρέβεζα (Ξανθόπουλος Β. – Δήμας): ΚΩΤΣΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΕΛΕΖΙ, ΚΑΖΟΥΚΑΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΓΚΙΝH, ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ, ΒΑΛΑΡΗΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΝΤΑΛΙΑΡΔΑΣ, ΤΣΑΛΑΣ

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ Ι., ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ, ΚΡΑΜΠΗΣ Π., ΘΕΟΔΩΡΟΥ Ε., ΣΤΑΥΡΟΥ., ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ, ΑΣΠΡΟΠΟΤΑΜΙΤΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΓΚΑΡΤΖΩΝΗΣ
αγωνίστηκαν και οι: ΜΑΝΟΔΗΜΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ Π., ΡΙΖΟΣ Π., ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ Β.

Πηγή: gosports.gr