Δέκατη νίκη για τη Φιλοθέη, επιβλήθηκε των Φιλελλήνων

Διψήφιο αριθμό νικών, τις 10, έφτασε ο ΑΟ Φιλοθέης.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και απείλησαν αρχικά με τον Δημήτρη Γιαννούλη, τετ-α-τετ του οποίου απέκρουσε ο Γεωργούλας, ο οποίος μπλόκαρε και κεφαλιά του Μουζακίτη. Το γκολ που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι ήρθε από τον Καραγιάννη στο 31ο λεπτό, ο οποίος έπειτα από πάσα του Καραχάλιου, με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη, η Φιλοθέη διπλασίασε τα τέρματά της στο 56ο λεπτό, με τον Μουζακίτη να περνά δύο παίκτες και με πλασέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Οι Φιλέλληνες κατάφεραν να μειώσουν και δώσουν νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση στο 68ο λεπτό, με τον Ροβίνα που είχε περάσει λίγα λεπτά πριν στο παιχνίδι ως αλλαγή, με κεφαλιά έπειτα από σέντρα να κάνει το 2-1. Όμως, στον υπολειπόμενο χρόνο δεν υπήρξε κάποια άλλη αξιόλογη φάση με τους Φιλέλληνες πάντως και μαθηματικά πλέον να καλούνται να διεκδικήσουν την παραμονή τους στην κατηγορία μέσα από τη διαδικασία των play-out.

Διαιτητής: Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί: Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Παπανίκος Βαγγέλης

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς): Αθανασίου, Γιαννούλης Σ. (69' Μποχώτης), Σιαπλαούρας, Διαμάντης, Ευθυμίου, Τζιομάκης (46' Τσώλας/ 85' Λαζανάς), Καραχάλιος, Κατσιγιάννης, Γιαννούλης Δ. (78' Τασούλας), Καραγιάννης, Μουζακίτης

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας): Γεωργούλας, Τσουρης, Γούλας (87' Σεϊμένης), Σταμάτης, Γεωργής, Σιαπάτης, Τσέτσος (46' Μπίζας), Κατέρος (46' Ζάμπας), Κώτσης, Βάσιος, Κώστας (61' Ροβίνας)