Αυτοκτονία για την Αναγέννηση στην πρεμιέρα!

Παρ' ότι προηγήθηκε με 6 γκολ, δέκα λεπτά πριν το τέλος, η Αναγέννηση βραχυκύκλωσε και ηττήθηκε εντός έδρας από τη Βέροια, με 25-26, στην πρεμιέρα της Α1 Γυναικών.

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, η Αναγέννηση, μπήκε με το αριστερό στο Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών χάντμπολ, αφού ηττήθηκε με 25-26 από τη Βέροια, παρ' ότι βρέθηκε να προηγείται με 6 γκολ διαφορά (!), δέκα λεπτά πριν το τέλος. Οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ στο πρώτο μισό, με την Αναγέννηση να ανοίγει την ψαλίδα και να φτάνει στο +6 στα μισά της επανάληψης. Η Βέροια στο προτελευταίο πεντάλεπτο έτρεξε ένα σερί 0-6, και έφερε το παιχνίδι στα ίσα με 22-22, για να πάρει το ματς στις λεπτομέρειες στο τελευταίο πεντάλεπτο.

Σε εκπληκτική μέρα, μία τέως παίκτρια της Αναγέννησης, η ασταμάτητη Νταβίντοβιτς, για την οποία δεν μπόρεσε να βρει αντίδοτο η "Α", καθώς σκόραρε 11 τέρματα (!), ενώ την ακολούθησε σε απόδοση η Ανδρονικίδου με 8 γκολ, με τις δυο τους να σκοράρουν τα 19 από τα 26 γκολ της Βέροιας! Για την Αναγέννηση πάλεψαν η Μούρνου και η Μπαλάφα με 6 και 5 γκολ αντίστοιχα.

Διαιτητές : Χρόνης - Αβράμης

Πεντάλεπτα : 2-1, 4-4, 4-6, 5-8, 9-9, 12-13 (ημχ.), 14-13, 18-14, 21-15, 22-16, 22-22, 25-26

Δίλεπτα: 2/6  Πέναλτι: 4/5 - 2/3

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος) : Ζούμπου, Μπαλάφα (5), Μάστακα (4), Σαϊντοβα, Παπακοσμά, Χάιδου, Καλιακάτσου, Δήμου, Θεοδοσοπούλου, Ράικου, Σκάρα, Νούλα (2), Σπυριδοπούλου (3), Μούρνου (6), Καραμήτσου (2), Καλοϊδή (3)

Βέροια 2017 (Τούτσης) : Πιτούλια, Βλάχου, Δελησάββα, Λύτρα, Ανδρονικίδου (8), Νταβίντοβιτς (11), Καραμπατζάκης (4), Καλμουκίδου (2), Γεωργιάδου (1), Νάτσο, Ταϊρολλάρι