Άνετη πρόκριση για την ΑΕΞ απέναντι στον ΠΑΣ Κομμένου

Την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Άρτας πήρε η ΑΕ Ξηροβουνίου κόντρα στον ΠΑΣ Κομμένου, νικώντας με το ευρύ 5-0.

Αν και η ΑΕΞ χρειάστηκε να συμπληρωθεί μισή ώρα παιχνιδιού για να ανοίξει το σκορ απέναντι στον ΠΑΣ Κομμένου, στη συνέχεια με ακόμη δύο γκολ στα επόμενα πέντε λεπτά καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Άρτας. Το 1-0 ήρθε λοιπόν στο 30ο λεπτό, με σουτ του Τσαρακλημάνη έπειτα από μπαλιά του Δίπλα, για να γίνει δύο λεπτά αργότερα το 2-0 από τον Ασπροποταμίτη ύστερα από πάσα του Μήτσιου. Στο 36ο λεπτό, ο Τσαρακλημάνης με σουτ έκανε το 3-0, κλειδώνοντας από το α' μέρος την πρόκριση της ομάδα του Ξηροβουνίου στην επόμενη φάση.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα, στο 74ο λεπτό, με εύστοχο πλασέ του Μήτσιου και στο 86ο λεπτό, με τον Άκη Δήμο, διαμορφώνοντας έτσι με αυτό τον τρόπο το τελικό 5-0.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Μαζαράκος Νίκος

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς Β.): Μπόλης, Δίπλας (38' Τσόλης), Νούτσος, Θεοδωρής, Κίτσιος Χ., Μανθιός (38' Γκαρτζώνης), Ασπροποταμίτης (76' Κοσταντίνι), Δήμος Χ., Δόσης (67' Κίτσιος Γ.), Τσαρακλημάνης (67' Δήμος Λ.), Μήτσιος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Χαλκιάς (58' Νάτσιος Χ.), Κόρδας, Νάτσιος Σ., Πανακούλιας (66' Πάνος), Νάτσιος Δ., Παππάς Γ., Κωσταδήμας, Παππάς Ε., Κατσούλης, Ντάμας (80΄Τσιρογιάννης)

ΥΓ. Τώρα εσύ που μας διαβάζεις τόσο φανατικά μπορείς να βάλεις και τις συνθέσεις από αυτό το ματς. Μόνο που χωρίς άδεια δεν σε κατοχυρώνει κανείς, οπότε αν θες να κάνεις ρεπορτάζ σε προτρέπουμε αρχικά να το κάνεις με τα δικά σου μέσα και με προσωπικό κόπο και θυσίες...