Άνετα τη Φιλοθέη ο Σκουφάς

Παρά το γεγονός πως ισοφαρίστηκε το γρήγορο γκολ του ο Σκουφάς αντέδρασε στο δεύτερο μέρος, και πήρε εύκολα το ματς με τη Φιλοθεή με 5-1.

Παραμένει στο κυνήγι της Αναγέννησης ο Σκουφάς, που πριν τον τελικό Κυπέλλου, επικράτησε με 5-1 της Φιλοθέης. Οι γηπεδούχοι, μόλις στο 3ο λεπτό, πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Δήμος εκτέλεσε φάουλ, και ο δυνατός στον αέρα Σχισμένος με κεφαλιά, έγραψε το 1-0 για το Σκουφά. Η Φιλοθέη έβγαλε αντίδραση στο παιχνίδι της και έφτασε την ισοφάριση στο 31ο λεπτό, όταν έπειτα από προσπάθεια του Καραγιάννη και ασθενή απόκρουση του Μούτσιου, ο Μουζακίτης στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό, ο Σκουφάς αντέδρασε και με πρωταγωνιστή το Βερλέκη που σημείωσε τρία τέρματα, έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του και έφτασε εύκολα στο τελικό 5-1. Στο 50ο λεπτό, ο Τσαρακλημάνης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, και ο Βερλέκης που ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 2-1 για την ομάδα του. Ο ίδιος παίκτης στο 68ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά του, όταν σε φάση διαρκείας, ο Αντωνίου έκανε σέντρα, ο Σχισμένος πήρε την κεφαλιά, οι αμυντικοί δεν απομάκρυναν, η μπάλα έφτασε στο Βερλέκη που με τακουνάκι έγραψε το 3-1. Στο 75ο λεπτό, ο Βερλέκης με το τρίτο του τέρμα, έγραψε το 4-1, όταν έπειτα από κόρνερ του Μαλτέζου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Μαλτέζος άγγιξε το πέμπτο γκολ στο 78', όταν σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι, για να κλείσει το σκορ στο 88ο λεπτό ο Αντωνίου, όταν από σέντρα  με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 5-1. Η Φιλοθέη τελειώσε το ματς με παίκτη λιγότερο, αφού στο 80ο λεπτό, ο Γιαννούλης δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Κωνσταντίνου Νίκος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Δήμος (46' Τζιότζιος), Μπελής, Σχισμένος, Πέτσας, Θεοδωρής (76' Παπαγιάννης), Τάσσος, Κυριαζής, Τσαρακλημάνης (62' Μαλτέζος), Αντωνίου, Βερλέκης (82' Μπελής Α.)

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Μποχώτης (60' Τασούλας/ 85' Λαζανάς), Ευθυμίου, Σιαπλαούρας, Διαμάντης, Καραχάλιος, Τσιρογιάννης (60' Τσώλης), Κατσιγιάννης, Μουζακίτης, Καραγιάννης, Γιαννούλης