Ανατροπή στο 90' για την ΑΕΚΠ

Μεγάλη ανατροπή πέτυχε η ΑΕΚΠ, που γύρισε το ματς κόντρα στο Κομμένο με γκολ του Ξυλογιάννη στο 90'.

Σημαντική ανατροπή πέτυχε η ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον ΠΑΣ Κομμένου, γύρισε το ματς, και επικράτησε με 1-2. Στο 3ο λεπτό σουτ του Μήτσιου πέρασε δίπλα από το δοκάρι, ενώ στο 15ο λεπτό σουτ του Ξυλογιάννη, έβγαλε ο Κόπανος. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ και στο 30', σουτ του Ζαγγανά έφυγε λίγο άουτ. Στην τελευταία φάση του πρώτο μέρους, στο 42ο λεπτό, σουτ του Ξυλογιάννη πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς, όταν στο 50ο λεπτό, ο Διονύσης Νάτσιος με σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το 1-0 για την ομάδα του. Η ΑΕΚΠ απάντησε σχετικά γρήγορα, αφού στο 56ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ξυλογιάννη, κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1. Στο 62ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν την ανατροπή, όταν μετά από σέντρα του Μπόκου, η κεφαλιά του Παππά σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Ξυλογιάννης σούταρε άουτ. Στο 80ο λεπτό, η ΑΕΚΠ είχε μεγάλη ευκαιρία για την ολική ανατροπή, όταν ο Χ. Νάτσιος απόκρουσε με το χέρι, παίρνοντας την άγουσα για τα αποδυτήρια, όμως ο Ξυλογιάννης που εκτέλεσε το πέναλτι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στη συνέχεια υπήρξε ένταση με τον αγώνα να διακόπτεται, ενώ στην επιστροφή στη δράση, στο 90ο λεπτό, ο Ξυλογιάννης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, νίκησε τον Κόπανο, γράφοντας το τελικό 1-2, και χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Κόρδας, Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Λάμπρος (60' Τσιρογιάννης), Ντάμας, Νάτσιος Δ., Παππάς, Νάτσιος Χ, Νάτσιος Ε., Παππάς Ε.

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς Αλ.) : Κατσαντούλας, Κωνσταντίνου, Μπόκος (65' Κοντογιάννης), Νάκης (46' Τζιανούμης), Διαμάντης, Σίμος, Παππάς, Μήτσιος (92' Σερέτης), Μπέλλος (49' Σερέτης), Ξυλογιάννης, Ζαγγανάς