Ανατροπή, και σημαντικό διπλό στην Ανέζα, για την ΑΕ Καμπής

Τη νίκη με 1-2 κατέκτησε η ΑΕ Καμπής, μέσα στην έδρα του ΠΑΣ Ανέζα.

Σε ένα ματς που θύμισε την περσινή Β' κατηγορία, καθώς και τα μπαράζ ανόδου, η ΑΕ Καμπής πέρασε από την έδρα της Ανέζας, για την Α' ΕΠΣΑ πλέον, με σκορ 1-2, ανατρέποντας το εις βάρος της αποτέλεσμα. Μόλις στο 4ο λεπτό, και έπειτα από κόρνερ του Ζώη και αναμπουμπούλα στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Ιωάννου επωφελήθηκε και έγραψε το 1-0. Στη συνέχεια, οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε ένα παιχνίδι κέντρου, για να φτάσουμε στο 33', όταν ο Μουστακλής ανατράπηκε από τον Μπαλάγκα στην περιοχή, με το Στέργιο να μετατρέπει σε γκολ την εσχάτη των ποινών, φέρνοντας το παιχνίδι στην ισορροπία.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να γυρίσουν "τούμπα" το ματς. Συγκεκριμένα, στο 63ο λεπτό, ο Μπεζεβέγκης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και πλάσαρε το Γεωργάκη, που πήρε στα γκολπόστ τη θέση του Τσαμπά, ο οποίος αγωνίστηκε μέσα, για το 1-2. Ο ΠΑΣ Ανέζα αντέδρασε και κυνήγησε το γκολ, με το Σταμούλη ωστόσο, να σταματά το Ζώη σε δύο περιπτώσεις, σε ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ. Οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν με τη σειρά τους ένα τρίτο γκολ στην κόντρα επίθεση, με τον Μπανιά να νικιέται από το Γεωργάκη στο 85ο λεπτό, με τον γκολκίπερ της Ανέζας να κρατά ζωντανή την ομάδα του. Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Νίκου, με την Καμπή, να φεύγει με ένα πολύ σημαντικό διπλό από την έδρα της Ανέζας.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Γεωργούλας Βαλάντης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς Χ.) : Τσαμπάς, Αβραμίδης, Μητσαράς, Μυτικιώτης, Μπαλάγκας (46' Γεωργάκης), Ρούμπος, Ντούλας, Κοτρότσιος, Ιωάννου, Ζώης, Παπαγεωργίου

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Σταμούλης, Στέργιος, Καραντζάς (85' Μαγγιώρος), Ντούλας, Μπέτσας, Τζούκας (46' Ανυφαντής), Βλάρας (76' Καραβασιλείου), Παππάς (46' Μπανιάς), Μουστακλής, Λάκκας, Μπεζεβέγκης