Άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα

Στις νίκες επέστρεψε η Δόξα μετά την ήττα στις καθυστερήσεις στο Κομπότι, καθώς επικράτησε με 0-3 της Προοδευτικής στη Γραμμενίτσα.

H φιλοξενούμενη ομάδα ξεκίνησε την αναμέτρηση με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς στο 3ο λεπτό, ο Παχής έπειτα από πάσα του Ασπροποταμίτη έκανε το 0-1. Μάλιστα, δύο λεπτά αργότερα η Δόξα έφτασε στο 0-2, όταν από εκτέλεση φάουλ του Βασιλάκη, ο Τυρολόγος με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μία ακόμα πολύ καλή στιγμή στο α' μέρος, με τον Βελαέτη να σεντράρει και τον Πατσαβούρα από κοντά να κάνει την προβολή αλλά τον Ψεύτη να μπλοκάρει τη μπάλα.

Στην επανάληψη, ο Ψεύτης έβγαλε με δυσκολία σουτ του Ασπροποταμίτη, για να πλησιάσει στη μείωση του σκορ η Προοδευτική στα μισά του β' μέρους, όταν από βαθιά μπαλιά προς τον Πάνο Δήμο, ο Νάσης τον πρόλαβε τελευταία στιγμή. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό, με τον Τυρολόγο να ανατρέπεται μέσα στην περιοχή και να κερδίζει πέναλτι και τον Βασιλάκη να μην αστοχεί για το 0-3.

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καραντζάς): Ψεύτης, Σκορίλας, Νάτσιος, Σταμούλης, Παππάς Θ. (42 λ.τρ. Καλόγηρος), Νάσης, Τσόλης (87' Ζώγος), Μπασιάκος, Φώτης (46' Καυκιάς), Δήμος, Μπιθυκούκης

Δόξα Άρτας (Νίκου): Νάσης, Βελαέτης, Ζαγγανάς (43' Στέργιος), Αράπης, Τσιγαρίδας, Τυρολόγος, Παχής (85' Πλιάτσικας), Ασπροποταμίτης, Πατσαβούρας (82' Χριστοφόρου), Βασιλάκης, Οικονόμου (80' Κάλιας)