Αγγλικό σκορ και ευρεία νίκη της ΑΕΚΠ επί της Άρτας 2004

Εντυπωσιακό σκορ στο ΑΕΚΠ - Άρτα 2004 με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 8-3.

Τις διαθέσεις της έδειξε από νωρίς στο Πρωτάθλημα η ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών, που επικράτησε της νεανικής ομάδας Άρτα 2004 (δεν έχει ενήλικο ποδοσφαιριστή στο ρόστερ) με 8-3. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό, με προσωπική ενέργεια και πλασέ του Ξυλογιάννη, για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 18ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη έπειτα από συνδυασμό με το Σερέτη. Στο 23ο λεπτό, από κάθετη του Σερέτη, ο Αράπης έγραψε το 3-0, για να πετύχει το 4-0 στο 41', ο Ξυλογιάννης από πάσα του Παππά, σημειώνοντας χατ-τρικ.

Στο δεύτερο μέρος, η Άρτα 2004 μείωσε στο 47ο λεπτό με κεφαλιά του Ευσταθίου, για να γράψει το 5-1 στο 51', ο Ζαγγανάς. Ο Ευσταθίου μείωσε εκ νέου στο 59ο λεπτό με πέναλτι, για να φτάσει στο 7-2 μέσα σε ένα δίλεπτο στο 68' χάρη σε γκολ του Ξυλογιάννη - το 4ο προσωπικό του - και του Σερέτη. Στο 78ο λεπτό, ο Τσίκος σούταρε η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα, για να διαμορφώσει το τελικό 8-3 δύο λεπτά πριν τη λήξη, ο Κάτσινος με κεφαλιά.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Μεσίτι Γιάννης - Βατός Παναγιώτης

ΑΕ Κικριζατών/Πλησιών (Παππάς Α.) : Κατσαντούλας, Σεντόρης, Σιαφάκας (80' Μπόκος), Τζιανούμης, Διαμάντης (71' Κάτσινος), Μήτσιος, Παππάς, Ζαγγανάς, Αράπης (69' Σερέτης Αν.), Ξυλογιάννης, Σερέτης (74' Λάλος)

Άρτα 2004 (Χρήστου) : Πανούτσος, Νάνος Αν., Νάσης, Παπαηλίας, Κωσταβασίλης, Μπασιαδήμας (80' Παππάς), Τσόγκας, Τσίκος, Χαμπηλομάτης (57' Βίτσιος), Ευσταθίου, Ραπούσι (46' Νάνος Στ. - 68' Σωτηρίου)