Υπέκυψε στην ανωτερότητα της Ναυπάκτου το 3ο ΓΕΛ

Για ένα ημίχρονο ήταν ανταγωνιστικό το 3ο ΓΕΛ κόντρα στη Ναύπακτο, με τη φιλοξενούμενη ομάδα να κάνει εξαιρετικό 3ο δεκάλεπτο και να επικρατεί με 46-80.

Δεν μπόρεσε να συνεχίσει την πορεία του στο θεσμό του σχολικού Πρωταθλήματος το 3ο ΓΕΛ Άρτας, καθώς γνώρισε την ήττα από τα Εκπαιδευτήρια "Πάνου" από τη Ναύπακτο με σκορ 46-80. Τα παιδιά, μπήκαν καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο με 5 π., όμως από το 2ο δεκάλεπτο και μετά, τα Εκπαιδευτήρια "πάτησαν γκάζι" και ξέφυγαν στο σκορ. Κορυφαίοι για τους ηττημένους οι Κωσταπαππάς και Ευθυμίου με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τη Ναύπακτο ξεχώρισε ο Δατσιάδης με 17 πόντους, με αρκετούς όμως άξιους συμπαραστάτες.

Να σημειωθεί ότι η κούραση των πρωταγωνιστών του 3ου ΓΕΛ ήταν εμφανής, καθώς κάποιοι θα κληθούν να δώσουν 4 παιχνίδια μες το Σαββατοκύριακο, πράγμα που δεν επιτρέπει φυσικά να αποδώσουν το 100% των δυνατοτήτων τους. Σε συνδυασμό με την εντυπωσιακή σωματοδομή της πλειοψηφίας των αθλητών της Ναυπάκτου, που οι περισσότεροι αγωνίζονται στα τμήματα υποδομής του Προμηθέα Πατρών που αγωνίζεται στην Α1, υπέκυψαν όσο περνούσε η ώρα στους αντιπάλους τους, όμως αξίζουν συγχαρητηρίων για τη μέχρι τώρα πορεία τους.

Διαιτητές : Γεροδήμος - Κωνσταντινίδου

Δεκάλεπτα : 19-14 , 12-20 ημχ. 7-27 , 8-19

3ο ΓΕΛ Άρτας (Κωσταπαππάς) : Κωσταπαππάς Κ. 15 (3), Ευθυμίου 13 (1), Γεωργίου 8 (1), Γεωργογιάννης 8 (1), Λάμπρου 2, Σπύρου Π., Σπύρου Σ., Κούρτης, Άσσι Γ. Άσσι Λ., Μπαϊλης, Ζαγαλίκης

Εκπαιδευτήρια "Πάνου" Ναυπάκτου (Σταθάτος) : Σαναδραμάνης 8, Βύρλας 13, Δατσιάδης 17 (2), Κυριλής 10, Μπαρδάκας 6, Γκάτζιος 9 (1), Γραμματικός 4, Καραϊσκος 9, Κάμπας 4, Αργυρόπουλος, Αδαμόπουλος, Νικολάου