Ξέσπασε στον Παραπόταμο ο Σκουφάς

Γλυκιά γεύση άφησε στους φίλους της ομάδας στο τελευταίο ματς της σεζόν, ο Σκουφάς, επικρατώντας με 3-0.

Σε μια χρονιά, που ο Σκουφάς δεν κατάφερε να κρατηθεί στη Γ' Εθνική, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του, ο ιστορικός σύλλογος αποχαιρέτησε σήμερα την κατηγορία, με μια αξιοπρεπέστατη εμφάνιση, παίρνοντας τη νίκη επί του Αστέρα Παραποτάμου, με σκορ 3-0. Μόλις στο 2ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν σε σουτ του Βερλέκη, ο Μπαλωμένος έβαλε την προβολή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και είχαν την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας φάσεις για δεύτερο γκολ, με τον Αστέρα από τη μεριά του να γίνεται πολύ επικίνδυνος στην κόντρα επίθεση, με τον εξαιρετικό σήμερα Γκόλια, που κυνήγησε το γκολ, όμως ο Παπαχρήστος όποτε χρειάστηκε το σταμάτησε.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι σκόραραν για δεύτερη φορά στο 55ο λεπτό, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη, όταν ο Μπαλαδήμας με ωραίο σουτ εκτός περιοχής, νίκησε για δεύτερη φορά το Βελέτη, για το 2-0. Ο Σκουφάς κατάφερε να τριπλασιάσει τα τέρματά του δίνοντας διαστάσεις στη νίκη του στο 80ο λεπτό, όταν ο Παρράς βρήκε τον Παππά, κι αυτός τελείωσε τη φάση για το τελικό 3-0, με το Σκουφά να παίρνει μια νίκη γοήτρου και να αποχαιρετά την κατηγορία με ψηλά το κεφάλι.

Διαιτητής : Διώτης Κων/νος (Ευρυτανίας) Βοηθοί : Κουρλός Δημήτρης (Ευρυτανίας) - Μπύρος Σπύρος (Ευρυτανίας)

Σκουφάς Κομποτίου (Σωτηρόπουλος) : Παπαχρήστος, Τάσσος (70' Παπαγιάννης), Μπαλωμένος, Σχισμένος, Πέτσας, Βερλέκης, Παρράς (85' Καναράς), Μπάφας, Παππάς, Μπαλαδήμας (80' Μπαλί), Ασπροποταμίτης (60' Κακιώνης)

Αστέρας Παραποτάμου (Αντωνίου) : Βελέτης, Βαγγελης, Διαμάντης, Μητσέλος, Πανταζής (55' Πάντος), Κωτσιας, Παπαδόπουλος, Παπανδρέου, Γκόλιας, Πασχάλης, Γιάκης (70' Τζώρτζης)