Ξέσπασε στον ΑΟΚ Τζουμέρκων με «πεντάρα» ο ΠΑΣ Ανέζα

Μετά από τρεις σερί ήττες από ομάδες της τετράδας και μία ισοπαλία με τους Φιλέλληνες, η ομάδα της Ανέζας επέστρεψε στις νίκες, και μάλιστα με εμφατικό τρόπο.

Ο ΠΑΣ διέλυσε με 5-0 τον ΑΟΚ Τζουμέρκων στην Ανέζα, ενώ από την πλευρά τους "ορεινοί" συνεχίζουν τις κακές εμφανίσεις, καθώς συμπλήρωσαν τρία ματς με βαριές ήττες που τους βρίσκει στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Σιώζο, για να αναλάβει στη συνέχεια δράση ο Πάνος Τσαμπάς, ο οποίος με δύο σουτ στο 7' και στο 44' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 81' ο Αβραμίδης με κεφαλιά πέτυχε το 4-0, και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Παπαγεωργίου στο 88ο λεπτό.

Δείγμα της διαφοράς δυναμικότητας των δύο ομάδων στο σημερινό παιχνίδι, ήταν ότι οι γηπεδούχοι εκτός των 5 τερμάτων που πέτυχαν, είχαν και 7 δοκάρια! Τρία είχε ο άτυχος της ημέρας Μπάφας και από ένα οι Μητσαράς, Μυτικιώτης και Ιωάννου. Τέλος, ο ΠΑΣ είχε και δύο χαμένα κλασσικά τετ-α-τετ με τους Μπαλάγκα και Παπαγεωργίου.

Διαιτητής: Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί: Γεωργούλας Βαλάντης - Παπανίκος Βαγγέλης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς Χρ.): Τσαμπάς Μ., Αβραμίδης, Μπαλάγκας (63' Στεργίου), Ντούλας Ν., Μητσαράς, Σιώζος, Ιωάννου, Μπάφας, Μυτικιώτης, Παπαγεωργίου, Τσαμπάς Π.

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολοκύθας): Καραμπούλας, Τσέτσος, Κωνσταντινίδης, Κατσάνος Γ., Διονύσης Δ. (74' Κολοκύθας), Γάτας, Σπανός, Βόϊδαρος, Κατσάνος Κ., Διονύσης Ν., Κάτσινος