Βαθμολογική… ανάσα, με «διπλό» στο Αιγίνιο

Ο Καραϊσκάκης επιβλήθηκε στο Αιγίνιο της τοπικής ομάδας με 2-1, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Football League και μετά την ισοπαλία με την Κέρκυρα επέστρεψε στις νίκες.

Πλέον ο Απόστολος Χαραλαμπίδης και οι παίκτες του στρέφουν όλη τους την προσοχή στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Παναχαϊκή (9/3, 15:00, ΕΡΤ3). Η αρτινή ομάδα έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις της και παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο του "Γιάννης Παραλυκίδης" κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 20ο λεπτό, με τον Τζιώρα έπειτα από σέντρα του Παπανίκου να πιάνει την κεφαλιά, τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει και τον Ματθαίου να παίρνει το ριμπάουντ και από κοντά να κάνει το 0-1.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 76', όμως ο Τζιώρας από θέση τετ-α-τετ αστόχησε. Μάλιστα οι γηπεδούχοι στο επόμενο λεπτό κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 με σουτ του Κούστα μέσα από την περιοχή. Τελικά, ο Ψιάνος κατάφερε να χαρίσει την πολύτιμη νίκη στην αρτινή ομάδα στο 82ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδυναμία των αντιπάλων να απομακρύνουν, με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)  Βοηθοί: Νταβέλας (Μακεδονίας) - Τοροσιάδης (Μακεδονίας)  4ος: Δραγούσης  (Κιλκίς)

Αιγινιακός (Καρατζά): Καραγκιόζης, Τοπαλίδης, Πετρούσης, Ζήσης, Γιαλαμούδης (62′ Κούστα), Τσολακίδης (50′ Παπαδόπουλος), Βελκόσκι, Πολύζος, Βλαχομήτρος (70′ Αλ Χαρντάν), Σοφιάνης, Γρανάδος

Καραϊσκάκης (Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Παπανίκου, Καπίας, Παντίδος, Παναγιώτου, Βουκμίροβιτς (46′ Ροντρίγκεθ), Ψιάνος, Χρούσιελ, Ματθαίου (60′ Καψάλης), Άλεξιτς (55′ Γυφτοκώστας), Τζιώρας