Την ήττα από τον Ερμή γνώρισε στο Αμύνταιο ο Εθνικός Φιλιππιάδας (vid)

Embed video:

Τα στιγμιότυπα του παιχνιδιού είναι του Βασίλη Πουλασικίδη.

Δεν κατάφερε να κλείσει τη φετινή αγωνιστική περίοδο με θετικό αποτέλεσμα ο Εθνικός Φιλιππιάδας, ο οποίος γνώρισε την ήττα από τον Ερμή Αμυνταίου με 3-0. Στο χθεσινό παιχνίδι οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν όμορφο ποδόσφαιρο και να ικανοποιήσουν τους φιλάθλους που πήγαν στο γήπεδο. Οι γηπεδούχοι που έκλεισαν ιδανικά τη χρονιά είχαν την υπεροχή και πέτυχαν τρία όμορφα γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 43ο λεπτό ο Θεοδουλίδης από κοντά, έπειτα από σέντρα του Δόνε. Οι γηπεδούχοι όπως τελείωσαν το α' ημίχρονο, έτσι ξεκίνησαν το β' και στο 52ο λεπτό, ο Τσορλίνης με τρομερό σουτ στο παραθυράκι έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 84' ο Σερσέμης με πλασέ, μετά από πάσα του Μαυροματίδη.

Διαιτητής: Πολυχρονίου (Καστοριάς)  Βοηθοί: Πρεσπάρης (Καστοριάς) - Τέγος (Γρεβενών)

Ερμής Αμυνταίου: Ψαρράς, Γιορετζίδης. Δόνες, Κλάζογλου, Σωτηριάδης, Σερσέμης, Αμαραντίδης, Πάνος (63' Μέδης), Τσολάκης (63' Ηλιάδης), Τσορλίνης (63' Μαυροματίδης), Θεοδουλίδης (73Τράϊκος)

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας): Μολώνης, Χρήστου (78' Σαραντάρης), Ευθυμιάδης, Δημουλάς, Μαλλάτος, Ντούσκας, Σιώρoς (68Τσάπι), Μανιώτης (37' λ.τ. Καραγκούνης), Ντανάι, Κούσης, Λάππας