Τέταρτη σερί ήττα για την Αναγέννηση!

Αγνοεί τι σημαίνει νίκη η Αναγέννηση Άρτας το 2018, καθώς μετράει 4 συνεχόμενες ήττες, τη στιγμή που την ερχόμενη Παρασκευή ρίχνεται στη μάχη του Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου.

Η αρτινή μας ομάδα ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν μπροστά στο σκορ, μέχρι το 24ο λεπτό, όπου οι γηπεδούχες έφεραν το ματς στα ίσια, ενώ κατάφεραν κλείσουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 12-11. Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, με την ομάδα των Γιαννιτσών να καταφέρνει στο 54' να πάρει σημαντικό προβάδισμα νίκης, ξεφεύγοντας με τρία γκολ διαφορά (23-20). Δύο λεπτά πριν το τέλος η Αναγέννηση μείωσε στο γκολ τη διαφορά, όμως ο Μέγας Αλέξανδρος είχε τις λύσεις στο τέλος και έφτασε στη μεγάλη νίκη με 26-25 απέναντι στην ιστορική ομάδα της Αναγέννησης. Για την Αναγέννηση πρώτες σκόρερ ήταν η Σκάρα και Μπαλάφα με 6 τέρματα, με τη Βράτσεβα να τις ακολουθεί με 5.

Διαιτητές: Θεοδοσίου-Μπουγιάκας

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 1-4, 4-6, 5-7, 8-8, 12-11 (ημχ.) 14-14, 17-15, 18-17, 20-19, 24-22, 26-25

Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 2/3-2/2

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Παρασκευαΐδου, Τροχίδου 8, Πλιόγκα, Πυριτίδου, Ντιμτσούδη 4, Ξηρίδου 3, Τρελοπούλου, Αναστασίου 4, Παύλου 1, Λαζαρίδου 1, Παπαδοπούλου, Μαντζίρη, Ζιάγκα 5, Τομίδου, Σπυρίδου

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 6, Σκούτελα 1, Καλοΐδη 2, Σμαρδέλη 3, Βέμη 2, Σκάρα 6, Βράτσεβα 5, Παπανδρέου, Κουρέλη, Καλατσνίκοβα